10 najczęstszych postanowień noworocznych

RePortal

RePortal
Punkty: 0
11.01.2015 RePortal

1. Stracić na wadze

Oczywiście pierwsze miejsce zajmuje niekwestionowany lider zestawienia, czyli postanowienie zrzucenia nadmiaru kilogramów. Na początku stycznia siłownie pękają w szwach, a dietetycy zacierają ręce i liczą pieniądze. Jest to całkiem dobre postanowienie, ale nie dajcie się zwariować i pamiętajcie, żeby nie rzucać się na głęboką wodę, gdyż wasz organizm może się przeciwko wam zbuntować i stracicie wolę do trenowania i diety w bardzo krótkim czasie. Warto też zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym zaczniemy ćwiczyć. Czy modne dziś siłownie jak na przykład Pure będą dobrym rozwiązaniem? Wiecznie przepełnione, drogie, z bardzo natrętnym personelem, na siłę wmawiającym że potrzebujesz treningu personalnego. Spróbuj znaleźć mniejszą siłownię, prowadzoną przez dobrych specjalistów, a zapłacisz połowę ceny, a i miejsce na twoim ulubionym przyrządzie zawsze będzie wolne.
Lose weight now

2. Zorganizować się

Problem który dotyka wielu z nas, czyli brak umiejętności zorganizowania swojego czasu. Skutkuje zmniejszoną produktywnością i ogólnym niezadowoleniem. Jak sobie z tym poradzić? Na początku bardzo dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie listy zadań do wykonania na każdy dzień tygodnia. Zacznij od kilku zadań dziennie i sprawdzaj swoje postępy, systematycznie zwiększając ich liczbę. Możesz też podzielić je na te mniej lub bardziej ważne. Bardzo przydatne są popularne dziś aplikacje, które działają zarówno na komputerach, smartfonach, czy też w przeglądarkach. My polecamy Todoist: https://pl.todoist.com
TDnext_iOS_collaboration (2)

3. Wydawać mniej, oszczędzać więcej

Podium zamyka chęć zmniejszenia wydatków i zaoszczędzenia konkretnej sumy pieniędzy. Jak poradzić sobie ze zmniejszaniem wydatków? Postaraj się zacząć od tych najbardziej podstawowych. Czy zdarza ci się wyrzucać zepsute jedzenie z lodówki? Staraj się robić zakupy w sklepach spożywczych, kiedy jesteś najedzony. Wtedy kupujesz tylko to, co będzie ci potrzebne, a nie wszystko, na co masz w danej chwili ochotę. Sprawdź swoje rachunki za telefon i zastanów się, czy aby na pewno wielkie pakiety rozmów, smsów i danych są niezbędne do życia. Dostawcy usług telekomunikacyjnych kuszą dziś nielimitowanymi rozmowami, czy dostępem do Internetu LTE, jednak musisz zadać sobie pytanie, gdzie kończą się realne potrzeby, a gdzie zaczyna się niepotrzebny lans. W kwestiach oszczędzania szukaj porad u specjalistów. Na początek idealnym miejscem będzie blog http://jakoszczedzacpieniadze.pl/
saving money (3)

4. Korzystać z życia jak najwięcej

Masz już dość wiecznego siedzenia przed komputerem i nudnego życia? Nie stać cię na drogie wycieczki i wielkie przygody, które oferują egzotyczne kraje? Zacznij od swojej własnej okolicy. Założę się, że każdy z nas znajdzie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania wiele atrakcji, które jeszcze nie zostały przez nas odkryte. Zaraz, zaraz, ale przecież mamy zimę! Jeśli mieszkacie w górach, problem rozwiązuje się sam, a i zajęć znajdzie się mnóstwo. Jeśli bliżej wam jednak do cieplejszych klimatów, dlaczego nie wyskoczyć do któregoś z południowych krajów Europy? W czasach serwisów z tanimi lotami i hotelami, jak na przykład http://www.fly4free.pl/ taka wycieczka wcale nie musi podziurawić nam kieszeni i już za 300-400 zł od osoby możemy znaleźć lot i zakwaterowanie na kilka dni, w takich krajach jak Malta, Włochy, czy Grecja, gdzie skutecznie możemy schować się przed zimową aurą.
11499992336_a7db86c274_k (4)

5. Być zdrowym i w dobrej formie

Wystarczy zajrzeć do naszej kategorii http://reportal.pl/category/zycie/zdrowie-i-medycyna , żeby znaleźć mnóstwo tekstów, które radzą jak dbać o swoje zdrowie. Przede wszystkim nie czekajmy na to, aż dolegliwości dopadną nas pierwsze. Zapobiegajmy! Pamiętaj też o tym, żeby nadmiernie nie przeciążać swojego organizmu. Staraj się jeść najpóźniej 2 godziny przed snem. Między kolacją a śniadaniem utrzymuj 12-godzinne przerwy. Nie zarywaj nocy weekendami i nie przesadzaj z alkoholem. Pamiętaj że życie masz tylko jedno.
181196330_091389234a_b (5)

6. Nauczyć się czegoś ekscytującego

Wielu z nas po cichu marzy o skoku na bungee, skoku ze spadochronem, czy nurkowaniu w australijskich wodach i odkrywaniu zakamarków Wielkiej Rafy Koralowej. Sporty ekstremalne na pewno należą do najbardziej ekscytujących czynności, jakie możemy wykonywać. A co powiecie na naukę latania szybowcami? Każde większe miasto posiada swój aeroklub. Szkolenie teoretyczne nie jest bardzo wymagające, a płatności zawsze można rozkładać na raty. Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń i pamiętaj, że do odważnych świat należy!
5072288256_926765a2d7_b (6)
Nie pociągają cię sporty ekstremalne? A co powiesz na naukę nowego języka? Nigdy nie jest na to za późno i choć z wiekiem nauka języków przychodzi nam trudniej i mniej naturalnie, to jednak satysfakcja z pierwszej udanej konwersacji z obcokrajowcem rekompensuje nam cały wysiłek.

7. Rzucić palenie

Rzucanie palenia to zazwyczaj duże wyzwanie. Sam przechodziłem przez ten niewątpliwie trudny okres, a jego następstwa niestety nie należały do przyjemnych. Zwiększony apetyt, przybieranie na wadze, bezsenność, czy nadmierne zdenerwowanie. Jednak przychodzi taki moment w życiu, kiedy musimy dać odpocząć naszemu organizmowi. Nawet pomimo tego, że niektórzy po prostu lubią palenie (ja sam się do takiej grupy zaliczam), powinniśmy starać się chociażby ograniczać ten złowrogi nałóg. Naszym największym atutem będzie silna wola i determinacja. Jednak mi pomogły tabletki z cytyzyną (tabex, desmoxan). Nie wiem czy na zasadzie efektu placebo, czy rzeczywiście mają w sobie moc zwalczania apetytu na papierosa, ale w moim przypadku okazały się skuteczne.
8077038018_002da65e54_b (7)

8. Pomóc innym w realizacji ich marzeń

Warto pomyśleć też o innych. W dzisiejszych czasach wszyscy pędzimy przez życie w niewyobrażalnym tempie i często zapominamy o naszych najbliższych. Każdy z nas ma rodzinę, bliższą czy też dalszą. Może warto zaznajomić się z ich potrzebami i dowiedzieć się, czy jest coś, co możemy dla nich zrobić. Ja w miarę możliwości pomagam mojej babci. Udaje mi się od czasu do czasu wyjechać z nią na małe wakacje, nad jej ukochane, polskie morze. To właśnie nad Bałtykiem najlepiej wypoczywa i regeneruje swoje siły, dzięki czemu łatwiej jest jej zmagać się z licznymi chorobami. Jeśli nie przychodzi Ci do głowy nikt bliski, może warto pomyśleć o wolontariacie?
Helping_the_homeless (8)

9. Zakochać się

Czyż nie pragnie tego każdy z nas? Niektórzy osiągają ten błogi stan, innym jest niestety trudniej. Jak widać chęć zakochania się znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia najczęściej szukanych fraz, jeśli chodzi o postanowienia noworoczne, więc temat jest ciągle aktualny. Dziś zadanie wydaje się być jeszcze trudniejsze, dlatego że mamy w zwyczaju oddalać się od siebie i tracić kontakt z innymi. Wszystko robimy zdalnie, przez Internet, na zakupy chodzimy do galerii handlowych, gdzie nie ma intymności i możliwości poznania nowych osób. No więc co począć? Tutaj złoty środek każdy musi znaleźć sam. Czasem po prostu trzeba znaleźć w sobie tę odrobinę odwagi i odezwać się do osoby, która zwróciła naszą uwagę. Zadanie wydaje się być niewyobrażalnie trudne, ale patrząc na to z drugiej strony, zwykłe przywitanie się i prosty komplement to chyba najstarsza znana metoda na zawarcie nowej znajomości i naprawdę potrafi zdziałać cuda i sprawić, że dalsza część rozmowy potoczy się już sama. Z takiego przypadkowego kontaktu potrafią zrodzić się wieloletnie znajomości i można poznać naprawdę wspaniałych ludzi. A co jeśli za nic w świecie nie uda ci się zdobyć na taki krok? I tym razem pomoc znajdziemy w Internecie pośród wielu portali randkowych, które mamy dzisiaj do dyspozycji. Gdzieś tam, po drugiej stronie komputera, może czekać Twoja druga połowa. Nie zmarnuj swojej szansy.
10632719555_4eadb3ec49_k (9)

10. Spędzać więcej czasu z rodziną

Pamiętaj że rodzina to twój najsilniejszy sprzymierzeniec. Warto dbać o stosunki, w szczególności z tą najbliższą częścią naszych krewnych. Pamiętaj ile czasu poświęcali tobie rodzice, czy rodzeństwo, teraz masz okazję odwdzięczyć się tym samym. Dbaj o swojego małżonka i o swoje dzieci. Bądź dla nich dobrym człowiekiem, a odwdzięczą się tym samym, kiedy ty będziesz już w kwiecie wieku. Czy z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach? Niekoniecznie – http://reportal.pl/z-rodzina-dobrze-wychodzi-sie-na-zdjeciach-niekoniecznie
5674635631_8c26088e86_b (10)

Jeśli masz podobne lub zupełnie inne postanowienia, życzę ci wytrwałości i siły!

Zestawienie na podstawie danych z Google Trends.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów