5 najciekawszych rekordów piłkarskich.

kalliope

kalliope
Punkty: 59
02.11.2014 kalliope

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych sportów na świecie. Jej sympatycy wiedzą o niej prawie wszystko. Jednak są rzeczy, o,których nie każdy słyszał. W tym artykule postaram się przedstawić 5, moim zdaniem najciekawszych, rekordów dotyczących tej dyscypliny sportu.

  1. Słyszeliście o takim zawodniku, jak Yanick Djouzi Manzizila?  Od niedawna jest o nim głośno. Piłkarz ten jest zawodnikiem Kongo United. W tym roku pobił  60 letni rekord. Udało mu się strzelić 21 goli w jednym meczu. Wyczynu tego dokonał podczas meczu jego drużyny z Balrog Botkyrka  Sodertaelje. Drużyna rekordzisty mecz ten wygrała 30:0. Ktoś powie, co to za rekord grali przecież z bardzo słabą drużyną. Jednak rekord to rekord. 21 bramek to jest coś.
  2. Wiecie kim jest José Alberto Batista González? To urugwajski obrońca, który jest najszybciej wyrzuconym z boiska piłkarzem w historii finałów mistrzostw świata. Do pobicia tego niechlubnego rekordu doszło podczas meczu reprezentacji Urugwaju ze Szkocją podczas mistrzostw świata w Meksyku (1986). José Alberto Batista González dostał czerwoną kartkę już w 53 sekundzie. Mecz zakończył się remisem 0:0.
  3. Kto strzelił najwięcej bramek dla reprezentacji Niemiec? Zapewne wielu kibiców piłkarskich wie, że Polak. Mirosław Klose, piłkarz pochodzący z Opola, strzelił dla reprezentacji Niemiec aż 71 goli. Klose jest też najlepszym strzelcem w historii mistrzostw świata w piłce nożnej. Podczas różnych mundiali udało mu się zdobyć 16 bramek. Tylko pozazdrościć.
  4. A kto strzelił najwięcej goli dla Polski? Oczywiście, że Włodzimierz Lubański. Piłkarz ten zdobył 48 bramek dla biało-czerwonych.  A najwięcej meczów dla naszej reprezentacji rozegrał Michał Żewłakow. Wystąpił w aż 102 meczach naszej reprezentacji. O tym wie wielu kibiców piłkarskich w naszym kraju. Jednak nie każdy zna rekordy naszych pań w tej dyscyplinie sportu. Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej zdobyła Marta Otrębska. Udało się jej strzelić 48 goli. Natomiast najwięcej występów w kadrze zanotowała Maria Makowska. Pani Maria zagrała w 110 meczach.
  5. Ile czasu potrzeba, aby strzelić bramkę. Tylko 2 sekundy. Michaił Osinow (3. liga rosyjska, sezon, 2011/12, Mitos Nowoczerkask vs Olympia Gelendżik) i Nawaf Al Abed (U-23 Prince Faisal bin Fahad Cup, listopad 2009, Al-Hilal vs Al Shoalah) to dwaj  zawodnicy, którzy dokonali takiego wyczynu. Gratulujemy szybkości!

Rekordów piłkarskich jest bardzo dużo. Ja wybrałam tylko te, które przykuły moją uwagę. Świat piłki nożnej jest interesujący i pasjonuje wielu ludzi na całym świeci. Dyscyplina ta zmienia się bardzo szybko. Rekordów piłkarskich też ciągle przybywa, tak jak i sympatyków tego sportu.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów