Badania dla kobiet

Rafał Chojnacki

Rafał Chojnacki
Punkty: 531
11.11.2014 Rafał Chojnacki

Chociaż kompleksowe badania są zalecane zarówno mężczyznom jak i kobietom, to oprócz standardowych badań, takich jak OB, morfologia, badanie ciśnienia i pomiar poziomu cholesterolu, glukozy i trójglicerydów we krwi, zaleca się, by panie przeprowadziły jeszcze kilka ważnych badań. Kompleksowe badania profilaktyczne są najłatwiejszym sposobem na szybkie wykrycie i skuteczne leczenie nawet najgroźniejszych chorób.

Jakie badanie zrobić?

Odmienna gospodarka hormonalna kobiet i mężczyzn sprawia, że niektóre z badań powinno się wykonywać regularnie u jednej z tych płci. W przypadku kobiet są to przede wszystkim badania ginekologiczne (ze szczególnym naciskiem na cytologię), które muszą być prowadzone pod okiem dobrego specjalisty od tego rodzaju chorób. Profilaktyka wymaga żeby prowadzono je regularnie, dzięki czemu uda się wcześnie wykryć i wyleczyć znacznie większy odsetek osób cierpiących na raka szujki macicy. Badania ginekologiczne są ważne również w przypadku wykrycia innych chorób związanych z układem rozrodczym. Dla wielu pań wczesne wykrycie problemu może okazać się prawdziwym ratunkiem dla życia i zdrowia.

Do najbardziej polecanych badań profilaktycznych dla kobiet zaliczają się również USG piersi, pomiar ciśnienia śródgałkowego i dokładne badanie ciśnienia tętniczego.

Szybko i skutecznie

Dzięki programowi 24h dla zdrowia prowadzonemu przez centrum medyczne ENEL-MED pacjentki, które zdecydują się na zamówienie jednego z pakietów usług, mogą mieć przeprowadzone dokładne kompleksowe badania w błyskawicznym czasie.

Jeszcze kilka lat temu byłoby to praktycznie niemożliwe. Nawet podczas wizyty w szpitalu trzeba poczekać na przeprowadzenie najważniejszych badań, a wyniki nie zawsze mogą być tego samego dnia przeczytane i zinterpretowane. Jednak oferta nowoczesnego centrum medycznego pozwala na szybkie zlecenie i wykonanie badań. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi wykonuje się je bardzo szybko, a wyspecjalizowany personel medyczny może precyzyjnie ustalić zarówno już istniejące, jak i potencjalne zagrożenia dla naszego organizmu.

Współczesny świat wymusza na nas często szybkie życie, ciągle się gdzieś spieszymy. Nikt z nas nie chce jednak, by nasi bliscy mieli problemy – czy to z naszym zdrowiem,czy ze swoim własnym. Dlatego warto prowadzić regularnie kompleksowe badania, żebyśmy jeszcze przez długie lata mogli cieszyć się zdrowiem.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów