Beata Szydło – skromność, lojalność, pracowitość

Magdaf

Punkty: 79
30.05.2015 Magdaf

Kim jest kobieta, która doprowadziła do zwycięstwa Prezydenta Andrzeja Dudę?
Mówi o sobie, że wie, że jest postrzegana jako osoba nudna i nijaka. Wśród internautów można spotkać się z opinią, że mówi przez zaciśnięte usta i jest zimna, jak ryba. Cóż, internauci, jak wiadomo bywają bardzo okrutni.
Z naturalnymi warunkami trudno dyskutować, z Jurka Owsiaka raczej nikt nie śmieje się z powodu jego jąkania się czy ADHD.

Zostawmy to. Szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, co widać na pierwszy rzut oka, to kobieta, która raczej nie lubi błyszczeć i nie bardzo podoba jej się zbytnie zainteresowanie jej osobą.
Mówi, że woli być taka, bo bardziej interesuje ją działanie i osiąganie rezultatów od niepotrzebnego i nic nie wnoszącego gadania.

Okazuje się, że ta postawa i konsekwencja w działaniu opłaca się. Beata Szydło osiąga zamierzony cel.
Współpracownicy mówią o niej, że jest bardzo pracowita, że jasno formułuje swoje oczekiwania wobec nich, że jest dobrym duchem, bo potrafi łagodzić konflikty, albo im zapobiegać.
Potrafi słuchać. To prawdopodobnie jedna z jej najważniejszych cech, bardzo rzadko spotykana w naszej polityce.
Pewnie inaczej wyglądałaby sytuacja nas wszystkich, gdyby ci, których wybieramy w demokratycznych wyborach więcej nas słuchali i słuchali siebie nawzajem, pomijając oczywiście wszystkie inne okoliczności przyrody.

A kariera Beaty Szydło przebiega w stylu iście amerykańskim. Zaczynała jako dyrektor ośrodka kultury w Brzeszczach. Później była burmistrzem, radną i posłanką, żeby zostać wiceprezesem jednej z dwóch najbardziej liczących się w Polsce partii politycznych. A teraz poprowadziła do zwycięstwa kandydata tej partii na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Współpracownicy ją komplementują, ona mówi skromnie, że to była praca zespołowa i oczywiście ma rację. Bo też żaden zespół nie działa sprawnie bez dobrego kapitana.

Teraz dla Beaty Szydło nadszedł czas podejmowania kolejnych bardzo ważnych dla niej i nie tylko dla niej decyzji. Teraz już nie bardzo będzie miała okazję schować się przed oczami ciekawskich dziennikarzy i okiem kamery. Czy sobie poradzi? To pytanie retoryczne.
Szkoda, że w polskiej polityce nie ma zbyt wielu ludzi pokroju tej niepozornej kobiety o pięknych, wzbudzających zaufanie oczach.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów