Carraroe Coral Beach w Irlandii

Kosmetyczka

Kosmetyczka
Punkty: 102
20.01.2015 Kosmetyczka

Coral Beach to wyjątkowa plaża, na której nie położysz się na miękkim piasku. Nawet nie doradzam chodzić tam w laczkach, a już na pewno nie na bosaka. Każdy centymetr plaży zajmują pokruszone koralowce, które z daleka wyglądają zupełnie tak jak piasek. Po zbliżeniu się do magicznej plaży można dostrzeć, że “piasek” jest dziwnie biały. Po jeszcze bliższym spotkaniu z podłożem pojawia się uczucie zaskoczenia i zachwytu.

P1080582

Fot. Widok na plażę.

Coral Beach znajduje się na zachodnim wybrzeżu Irlandii, w hrabstwie Galway, w miejscowości Carraroe. Zakątek nosi nazwę Trá an Dóilín. Nie jest łatwo tam trafić, ponieważ plaża nie jest bardzo znana, ale  wystarczy popytać miejscowych.

Jest to jedna z kilku takich plaż na świecie. Nie do końca nadaje się do kulania i robienia babek, ale z pewnością jest warta odwiedzenia. Dlaczego? Ponieważ jest piękna i niespotykana. Dużą zaletą braku piasku jest to, że nie wpadnie nam do oczu. A wieje tam naprawdę mocno. Kierując się dalej można zobaczyć ogromne skały, pomiędzy którymi pojawiają się oznaki życia w postawi zieleni.

P1080584

Fot. Drobna roślinność.

20130722_171950

Na koralowej plaży drobinki koralowców trzeszczą pod butami. Z reguły są to fragmenty o wielkości kilku mm, ale zdarzają się też takie kilkucentymetrowe. Większa część koralowców jest znacznie mniejsza niż moneta 1-groszowa. Warto tam zabrać ze sobą buty do pływania i gruby koc, ponieważ podłoże nie jest delikatne. Leżąc na koralowej plaży, można podziwiać widoki i obejrzeć coś niespotykanego. Sporo osób mieszkających w Irlandii, nie ma pojęcia o tym uroczym zakątku, ponieważ ich życie ogranicza się do pracy zawodowej i pobytu w większym mieście. Warto poświęcić kilka dni w roku na to, aby wyrwać się ze zgiełku miasta, poczuć w nozdrzach świeże, czyste powietrze, a na twarzy wiatr i swobodę.

Inna plaża koralowa znajduje się np. na Malezji. Tam Coral Beach to jedno z najbardziej znanych miejsc w mieście Pangkor.

P1080587

Fotografie pochodzą z lipca 2013.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów