Co warto zobaczyć w Krakowie?

daria24

Punkty: 77
19.04.2015 daria24

Kraków jest miastem położonym w południowej Polsce .Dawniej był stolicą Polski.Duża liczba Polaków jest z dumna z tak pięknego miasta ,a ci którzy w nim nie mieszkają zazdroszczą tym ,którzy widzą je na co dzień .Postanowiłam napisać tekst o tym co koniecznie trzeba zobaczyć będąc w tym mieście.
Droga Królewska
Koniecznie musisz przejść się tą trasą ,jeśli interesujesz się historią.Dlaczego? Bo jest to droga przemierzana dawniej przez orszaki królewskie, poselstwa oraz kondukty pogrzebowe, które udawały się na Wawel.

droga król

Wawel
Wielu turystów wybierając się w to miejsce z tą właśnie nazwą kojarzy jedynie Zamek Królewski. Wielu z nas nie wie ,że poza tą budowlą na wzgórzu znajduje się również bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława .Wycieczka na Wawel jest dobrą opcją dla rodzin ,w których są dzieci w wielu przedszkolnym i przechodzą właśnie okres zainteresowań zamkami ,wróżkami ,mieczami.

Wawel2
Ogród botaniczny
Każdy rodzic cieszy się ,kiedy dziecko wykazuje zainteresowania biologią i wszystkim co z tym związane ,ponieważ kierunek jakim jest medycyna cieszy się dużym powodzeniem a zawód lekarza ogromnym szacunkiem. Właśnie dlatego możesz zabrać swoje dziecko na wycieczkę do krakowskiego ogrodu botanicznego .Uwierz ,że zapamięta tą wycieczkę na długo.
Kazimierz
Miejsce uważane za centrum życia kulturalnego Krakowa .To dobra opcja dla nieco starszych. Zwiedzimy tu zabytkowe synagogi – Stara, Izaaka, Kupa, Remuh, Tempel oraz kościoły – Bożego Ciała, św. Katarzyny , św. Trójcy i kościół na Skałce.

kazimi
Podziemia rynku
To kolejna dobra opcja dla rodzin z dziećmi. Większość przedszkolaków ,zwłaszcza chłopcy na pewno będą zachwyceni taką wycieczką.

Kramy_Bogate_w_podziemiach_Rynku_w_Krakowie
Plac Mariacki
Gdy wybierzesz się tam około godziny dwunastej w południe usłysz hejnał. Osobiście, dzieci nie zabierałabym ze sobą w takie miejsce-atrakcji zero(a przynajmniej dla dzieci).

plac mar

 

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów