Czy bycie singlem może mieć zalety?

kalliope

kalliope
Punkty: 58
30.10.2014 kalliope

Obecnie wielu ludzi decyduje się świadomie na życie w pojedynkę. W dzisiejszych czasach nikt już nie przejmuje się, że zostanie starą panną czy kawalerem. Coraz mniej liczymy się ze zdaniem innych.  Każdy z nas samodzielnie  stara się podejmować decyzje dotyczące swojego życia, związku, pracy. Bycie singlem to nie jest obecnie żadne wyzwanie.

Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie:” czy bycie singlem może mieć zalety?”. A może życie w pojedynkę jest obecnie przereklamowane i w ogóle nie ma zalet. Zdania na ten temat są podzielone. Zarówno życie w pojedynkę, jak i życie w związku ma swoich zwolenników. Jedni i drudzy mają swoje racje, które trudno jest podważyć. Skupmy się zatem tylko na przedstawieniu zalet bycia singlem. Zalety te nie dla każdego muszą być istotne. Jest to subiektywna ocena, na temat której każdy może mieć swoje zdanie.

Zalety bycia singlem:

  1.  Sami możemy podejmować decyzje dotyczące swojego życia. Nie musimy ich konsultować ze swoim partnerem, ani pytać go o zgodę.
  2. Posiadamy pełną swobodę dysponowania swoimi pieniędzmi. Nie musimy np. spłacać długów swojego męża.
  3. Mamy dużo czasu tylko dla siebie. Możemy lepiej poznać swoje wnętrze. Odpocząć w samotności lub poczytać książkę.
  4. Możemy zawierać znajomości z kim chcemy bez obaw,że nie zostaną zaakceptowane przez partnera.
  5. Mamy tylko swoje problemy. Nie musimy się martwić kłopotami osoby, z którą tworzymy związek.
  6. Najważniejsza zaleta:Święty spokój!

Oczywiście życie w pojedynkę ma nie tylko dobre strony. Bycie singlem ma również sporo wad, które nie dla każdego są do zaakceptowania. Wielu ludzi potrzebuje kogoś bliskiego. Osoby, która ich będzie wspierała, pomagała im, dodawała otuchy. Najważniejsze żeby wybór osoby, z którą tworzymy związek był trafny, a nie podyktowany przymusem, czy przypadkiem. To jest najważniejsze. Przy dokonywaniu życiowych wyborów należy się kierować przede wszystkim własnym rozumem! Nie ważne, czy zdecydujemy się na życie w związku, czy bycie singlem. Istotne jest, aby życie sprawiało nam satysfakcję i dawało radość.

Życzę wszystkim powodzenia i samych dobrych decyzji!

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów