Dowcipne opowiadanie

kalliope

kalliope
Punkty: 60
08.11.2014 kalliope

W pewnej małej wiosce mieszkał Staś. Chłopiec ten nie lubił szkoły, więc wpadł na pewien pomysł. Razem z kolegami poszli na wagary. Wypad udał się doskonale. Chłopcy udali się do parku, ale nie zamierzali wcale w nim podziwiać przyrody zakamarków. Postanowili uknuć plan stulecia. Wymyślili, że tej zimy do szkoły wcale nie będą chodzili. Ich zdaniem nauka jet dla tych, co mało wiedzą i niewiele umieją, a oni przecież są mądrzy i nie muszą się uczyć.

Na drugi dzień Staś już miał wychodzić niby do szkoły, bo przecież nie zamierzał do niej iść. Był już umówiony z kolegami. A tu tata Stasia mu proponuje, że go podwiezie. Staś niezadowolony z propozycji, która psuła jego plany, zgodził się niechętnie. Gdy już dojeżdżali do szkoły, tata Stasia stwierdził, że musi porozmawiać z jego nauczycielką. Staś był wielce zaskoczony. Co miał zrobić, musiał iść z tatą do szkoły. Zaczął się zastanawiać, o co może chodzić, bo przecież usprawiedliwienia mieli podrobione idealnie. Nawet nie podejrzewał, że w dzień, w którym był na wagarach, wolne w pracy miała jego nauczycielka ze szkoły. Belferka widziała chłopców jak kopali piłkę w parku. A tata Stasia sprytnie nie przyznawał się o co chodzi. Chciał trochę podenerwować chłopca. W końcu jednak, mówi do Stasia. I co teraz, trzeba wymyślić jakąś karę. Zaskoczony i przestraszony Staś, niby mądry, a dalej nie wie, że tata już o wszystkim wie. Chłopiec po dłuższym namyśle dochodzi do wniosku, że jego tata już wie o wagarach. Staś jednak nie rozumie skąd się o tym dowiedział. Dopiero w trakcie rozmowy z nauczycielką Staś dowiaduje się, że  wpadli. I co teraz zrobi? Cały plan spalił. Nic się nie da zrobić, przecież on tak bardzo nie lubi chodzić do szkoły.

Staś jako karę dostał niesłychanie trudne dla niego zadanie. Musiał przez tydzień, codziennie rozwiązywać po dziesięć zadań z matematyki. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Staś wiedzy matematycznej nie posiadał, uważał że jest ona zbędna, przecież umie liczyć pieniądze, jego kara może potrwać całą wieczność. Rozwiązanie dziesięciu zadań z matematyki w ciągu jednego dnia jest dla chłopca nieosiągalne. Tata Stasia doskonale o tym wiedział, dlatego dał mu taką karę.

 

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów