Dziecko po trzydziestce.

daria24

Punkty: 76
02.05.2015 daria24

Mamy XXI wiek .Mimo tego wiele ludzi decyduje się na dziecko grubo po trzydziestce. Dlaczego tak się dzieje?

Niewielkie zarobki.

Dziecko kosztuje .Tego nie da się ukryć .Pampersy ,jedzenie czy ubrania z których dzieci wyrastają w zatrważającym tempie .Na dodatek łóżeczko ,wózek(taki porządny to koszt ponad 1000zł)…skąd na to brać? To właśnie dlatego młodzi ludzie chcą najpierw „dorobić się” ,a dopiero potem pomyśleć o dziecku.
Kariera.
Dawniej mężczyzna zarabiał pieniądze ,a kobieta zajmował się dziećmi (nie mając przy tym czasu na makijaż czy chociażby podstawowe zabiegi pielęgnacyjne).Dziś wiele kobiet stara się pracować aż do „rozwiązania” a potem ,gdy maluch skończy kilka miesięcy ląduje pod opieką babci czy niani ,a mama wraca na swoje stanowisko.Powód? Wiele kobiet boi się utraty posady.
Problemy z niepłodnością.
Kolejna spora przeszkoda .Z tym problemem zmaga się wiele par .Jednak jakiś temu czytałam ,że głównym powodem jest tutaj stres i pośpiech ,w jakim przyszło nam żyć ,a nie problemy biologiczne.
Późniejszy wiek zawierania małżeństw.
Dawniej to było normalne,że dwudziestolatka wychodziła za mąż.Dziś taka dziewczyna nie ma najlepszej opinii w społeczeństwie. Wiele z nas skupia się na studiach ,pracy i dopiero z czasem uświadamiamy sobie ,że miło byłoby mieć tego kogoś obok siebie.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów