iPhone 6. Dobry wybór czy zwykła strata pieniędzy?

dannykey

Punkty: 405
01.11.2014 dannykey

Czy zakup iPhone’a 6 to dobry wybór? Ostatnio głośno zrobiło się wokół tego urządzenia. Jedni z nas oszaleli na jego punkcie, inni natomiast nigdy nie zdecydowaliby się na jego zakup. Sprawdźmy co takiego posiada ten telefon!

1.  Szybka łączność WiFi 802.11ac – Pracuje w zakresach częstotliwości 5GHz i 2.4GHz. Wpływa to pozytywnie na granie i przesyłanie strumieniowe filmów HD.

2. Podwójna lampa błyskowa LED - atutem podwójnej lampy błyskowej jest to, że jest dużo jaśniejsza od pojedynczej.

3. 3 mikrofony – dzięki temu w bardzo dobrze filtruje hałasy tła oraz ma lepszą jakość zapisu dźwięku.

4. Czytnik linii papilarnych – jest to pewna innowacja, dzięki jej zastosowaniu można zidentyfikować użytkownika.

5. Szybkie ładowanie plików – pliki w iPhone 6  ładują się z prędkością 50MBits/s.

6. Dynamiczny autofokus – kiedy robimy zdjęcie autofokus śledzi obiekt, który się porusza. Dzięki temu zdjęcia będą zawsze ostre.

7. Airplay – pozwala na bezprzewodowe połączenie urządzeń wyprodukowanych przez Apple z zewnętrznymi ekranami lub głośnikami.

Co więcej? 

Grubość iPhone’a 6 to 6,9 mm (wersja z ekranem o przekątnej długości 4,7 cala) lub 7,1 mm (wersja 5,5-calowa). Tylna klapa jest wykonana z aluminium, natomiast znak nadgryzionego jabłka ze stali nierdzewnej. W modelu został zamontowany 8-megapikselowy aparat z lampą doświetlającą True Tone oraz obiektywem f/2.2. Zapewniają one lepsze odwzorowanie kolorów, mniej szumów w słabych warunkach oświetleniowych i szybciej działający autofokus, niż te same moduły w poprzedniku. Zdjęcia panoramiczne mogą mieć do 43 megapikseli!

Akumulator w iPhonie 6 teoretycznie ma pozwalać na 50 godzin słuchania muzyki, 11 godzin odtwarzania wideo, 11 godzin przeglądania internetu przez Wi-Fi, 10 godzin surfowania przez LTE. Czas rozmów 3G to 14 godzin, a czas czuwania – 10 dni. Jeśli chodzi o ten aspekt, to jest znacznie lepszy od swojego poprzednika.

Cena

Wersja 16 GB – 2949 zł,

Wersja 64 GB – 3399 zł,

Wersja 128 GB – 3849 zł

Cena wydaje się być powalająca, ale nie zniechęca to klientów. Ale czy nie można kupić telefonu porównywalnej jakości, a w mniejszej cenie? Odpowiedź brzmi: TAK! Przykładem tutaj może być Nexus 5, który góruje nad iPhone’em 6 jeśli chodzi o:

- prędkość procesora,

- gęstość pikseli,

- rozdzielczość,

- bezprzewodowe ładowanie.

Dla miłośników sprzętu Apple, iPhone 6 będzie na pewno doskonałym wyborem. Ci, którzy nie lubią przepłacać wybiorą inny telefon, który jakościowo dorównuje sprzętowi od Apple, jednak cenowo jest nieporównywalnie tańszy. 

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów