Islam chce konfrontacji

Michał Solanin

Michał Solanin
Punkty: 187
02.02.2015 Michał Solanin

W świetle ostatnich wydarzeń związanych z zamachem na tygodnik Charlie Hebdo nie ulega wątpliwości, że model multi-kulti nie sprawdził się, przynajmniej w odniesieniu do islamu. Dlaczego w odniesieniu do islamu? Bo tylko z wyznawcami tej religii są problemy na skalę masową. Nie wynika to bynajmniej z tego, że muzułmanów jest we Francji, Wielkiej Brytanii czy Holandii sporo. Przedstawicieli innych religii, nacji czy ras również jest dużo (a nawet bardzo dużo), jednak nie są tak agresywnie i negatywnie nastawieni do kultury zachodu, który ich ugościł.

W krajach UE jest na przykład ogromna ilość azjatyckich emigrantów. Tu nikt nie wyobraża sobie, że bar z sushi może prowadzić inna nacja niż Japończycy. Na ulicach pełno jest szyldów w egzotycznych alfabetach, oferujących tajską czy chińską medycynę. W miastach są całe dzielnice żydowskie (chociażby Golders Green w Londynie), a w ostatniej dekadzie pojawiło się mnóstwo imigrantów z dawnego bloku wschodniego. Ci wszyscy ludzie żyją, mieszkają i pracują w krajach starej Unii, przestrzegając miejscowego prawa i jednocześnie starając się zachować własną odrębność kulturową. Oczywiście naiwnością byłoby twierdzenie, że wszyscy imigranci są spokojni i praworządni. Rzecz jasna zdarzają się kradzieże i napady dokonywane przez Chińczyków,  Brazylijczyków, Polaków czy Węgrów.  Czym różnią się od nich muzułmanie dokonujący aktów terrorystycznych? Tym, że u nich działa to w sposób zorganizowany i – nie ma się co oszukiwać – z pobudek religijnych. Nie słychać jakoś o tym, żeby Bułgarzy, Czesi czy Polacy dokonywali zorganizowanych zamachów w ramach starych sentymentów do Układu Warszawskiego. Azjaci też nie skupiają się w organizacjach które chciałyby zniszczyć zachód w imię Imperium Wielkiego Smoka. Jeśli trafi się wśród nich przestępca, to zwykle jest potępiany przez większość współziomków, którym z reguły zależy na dobrej opinii i dobrych relacjach z miejscowymi.

Oczywiście można powiedzieć że nie wszyscy muzułmanie są terrorystami, są też umiarkowani. Tylko że wszelkie organizacje typu Al-Quaida czy ISIS cieszą się wśród tych umiarkowanych, jeśli nie poparciem, to przynajmniej milczącą akceptacją. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, kiedy ci “umiarkowani” i “normalni” muzułmanie powiadamiają odpowiednie władze o planowanych zamachach czy pomagają im schwytać winnych. Najczęściej nikt nic nie wie. Akcje terrorystyczne wymagają odpowiedniego zaplecza i przygotowań. To wszystko odbywa się w środowisku “umiarkowanych” w Londynie, Berlinie czy Paryżu. Zamachy nie miałyby szans powodzenia, gdyby nie poparcie lub milcząca zgoda większości. Oni nie dążą do koegzystencji z Europejczykami, oni chcą konfliktu, a w końcowej perspektywie dominacji nad wszystkimi niemuzułmanami.

Charlie Hebdo nie ugiął się pod muzułmańską presją. Całkiem słusznie. Gdyby wycofali się ze swojej dotychczasowej polityki redakcyjnej, oznaczałoby to zwycięstwo terrorystów. Po opublikowaniu numeru pisma tuż po zamachach, na okładce pojawiła się kolejna karykatura Mahometa, tak jak zapowiedzieli redaktorzy. Wywołało to lawinę prześladowań chrześcijan w krajach islamskich i groźby nowych zamachów w Europie. Pojawiły się wśród Europejczyków głosy potępiające linię pisma, a nawet próbujące zrzucić winę za zamachy i prześladowania na satyryczny tygodnik. Że niby prowokują do agresji i prześladowań. Mechanizm identyczny jak w przypadku ofiary gwałtu, która sama sobie jest wina bo “po co prowokowała” albo “po co wyszła na drinka z nieznajomym”. To najgorsze co można było zrobić. Dzięki takim postawom terroryści i popierająca ich umiarkowana większość tylko utwierdza się w przekonaniu, że postępują słusznie. Że proroka nie wolno obrażać i kara śmierci za to jest czymś odpowiednim i naturalnym. Tylko że takie myślenie kłóci się z filozofią europejską. Europejska, czy ogólniej mówiąc zachodnia wolność słowa to jedno z naszych osiągnięć. Zawdzięczamy to oświeceniu, rewolucji francuskiej, ruchom abolicjonistycznym i emancypacyjnym, czy wreszcie rewolucji obyczajowej z lat 60 dwudziestego wieku. Tak, zgodnie z naszym okcydentalnym stylem życia możemy używać satyry względem religii bądź władzy. Możemy ośmieszać (jeśli postępują głupio) kapłanów, prezydentów, premierów czy prezesów banków. Możemy poprzez satyrę piętnować zasady religijne, które wydają nam się głupie, śmieszne czy zacofane.  To jest nasze osiągnięcie, o które walczyliśmy przez setki lat z kościołem czy różnymi odmianami zamordystycznej władzy. Takie są nasze zasady i każdy kto chce wśród nas mieszkać, musi je uszanować. Jeśli ktoś zamiast tego preferuje alternatywne rozwiązania, takie jak szariat czy wszelkie odmiany dyktatur państwowych – droga wolna. Świat jest długi i szeroki, na pewno znajdzie kraj, który mu bardziej odpowiada. Nikogo nie zmuszamy, żeby żył razem z nami wśród naszej “zgniłej”, “dekadenckiej” czy “szatańskiej” kultury.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów