Jak być szczęśliwym?

daria24

Punkty: 74
06.05.2015 daria24

Wiecie, czego najbardziej nie lubię w drugim człowieku? Ciągłego narzekania na to jakie to ma złe życie ,jakiego ma pecha i że nic go nie interesuje. Gdyby taka osoba choć trochę się wysiliła jej życie zmieniłoby się na lepsze.

Genialną książkę o tym, jak być szczęśliwym napisała Ania Kęska­­­­­­­­­­-genialna blogerka i studentka pedagogiki ,której teksty zawsze poprawiają mi humor.

Znajdź swoją pasję.

Musisz znaleźć coś, co cię interesuje. W dzisiejszym świecie mamy tyle możliwości ,że nie można nie wiedzieć co się lubi. Zacznij biegać, szyć, fotografować…cokolwiek!

Znajdź czas dla siebie.

Ja rozumiem, że teraz dużo ludzi studiuje, pracuje,  a czasem nawet jedno i drugie, ale pół godziny dziennie na pewno znajdziesz. Gdy już to zrobisz przeczytaj poprzedni punkt.

Wyjdź do ludzi.

Siedzenie zamkniętym w czterech ścianach skutkuje depresją. Naprawdę chcesz się tego nabawić? I chcesz siedzieć w domu w tak piękną, wiosenną pogodę? Wyjdź na zakupy i kup sobie coś ładnego ,spotkaj się z koleżanką na kawę. Gwarantuję, że przestaniesz narzekać.

Nie interesuje mnie żaden kierunek studiów.

Ja jestem w stanie zrozumieć to, że nie każdy jest stworzony do studiowania, ale miganie się tym, że żadna uczelnia nie prowadzi studiów, które mnie interesują jest bezsensowne. I takie gadanie strasznie mnie denerwuje! Jestem studentką pierwszego roku, więc dopiero co przeglądałam informatory poszczególnych Uniwersytetów. Dzisiaj każda uczelnia oferuje tak wiele kierunków, że naprawdę nie można nie znaleźć czegoś interesującego.

Nigdy nie znajdę pracy w moim zawodzie.

Jeśli w czasie studiowania na zajęciach ze specjalizacji siedziałeś na facebooku lub demotywatorach, to teraz przestań się dziwić, że to co robisz jest złe i żaden pracodawca nie chce cię w swojej firmie. Jednak może być także inny problem-byłeś przykładnym studentem i powyższe zdanie nie tyczy się ciebie. Może jakieś dodatkowe kursy albo nauka jeszcze jednego języka obcego? W cv będzie to wyglądać bardzo dobrze ;)

GRUNT, TO ZACZNIJ MYŚLEĆ POZYTYWNIE ;)

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów