Jak kupić dziecku odpowiednią zabawkę?

DOminik

Punkty: 47
15.10.2014 DOminik

Rynek zabawek jest przeogromny. Kolejne firmy prześcigają się w pomysłach i coraz to nowszych rozwiązaniach. Półki w marketach uginają się wręcz pod kolejnymi falami produktów. Jak pośród tego natłoku znaleźć dla dziecka zabawkę idealną?

Sprawdź z czego zrobiona jest zabawka – nie ukrywajmy, większość produktów, które widzimy w sklepach sprowadzane są z Chin. Nam jako konsumentom nie kojarzy się to zbyt dobrze, ale ostatnio nieznacznej poprawie uległa jakość wykonywanych rzeczy. To sprawia, że zabawki są coraz lepsze i co najważniejsze, coraz bardziej bezpieczne do dziecka.

Zwracajmy uwagę na rekomendowany wiek – dobierajmy zabawki odpowiednie dla potrzeb danego malucha. 3-latek potrzebuje zupełnie innych zabawek niż jego starszy, 6-letni brat. To oczywista uwaga, ale nadal wielu rodziców kupuje dzieciom zabawki nieadekwatne do ich wieku.

Funkcje zabawki – kolejna ważna rzecz. Bardzo często na opakowaniu znajduje się informacja o „Edukacyjnych walorach produktu”. Nie dajmy się zwieść, często te opisy są mocno naciągane, a zabawka zamiast całej gamy ciekawych funkcji, oferuje jedną lub dwie, które zainteresują malucha. Jako rodzic, trzeba odpowiednio przyjrzeć się zabawce i skonfrontować jej zdolności z wymaganiami dziecka. Nie ukrywajmy, nasz malec w branży zabawkarskiej powinien być traktowany jako świadomy konsument. To on jest targetem i to pod niego powinniśmy wybierać dany produkt.

Cena – oczywiście, bardzo ważny dzisiaj czynnik, który wpływa na decyzję zakupową. Tutaj przestrzegam – warto pokusić się o kupno droższej zabawki – pamiętajmy, że ten element będzie towarzyszył naszemu dziecku każdego dnia. Często warto poszukać także towaru w Internecie, gdzie często można znaleźć towar po cenie tańszej niż w sklepie.

Producent polski czy zagraniczny – w sklepach z zabawkami znaleźć można przeróżne produkty. Wśród nich znaleźć można sporo towaru z zagranicy, ale zdarzają się zabawki produkowane w Polsce. Mimo że jakość produktów z zagranicy stale rośnie, to o polską jakość można być spokojnym. Polskie zabawki są bardzo starannie wykonane, z dobry materiałów i zapewniają zabawę na bardzo długi czas. Warto takowych szukać – są nieco droższe niż ich zagraniczne odpowiedniki, ale w tym wypadku warto zainwestować trochę więcej pieniędzy.

Markowe zabawki – nie dajmy się zwieść, że przez całe dzieciństwo naszego malca będzie unikać kupowania takich produktów. Dzieci są bardzo podatne na rówieśników, panującą modę i telewizje, a co za tym idzie mają swoich ulubionych bohaterów, których zabawki MUSZĄ mieć. Jeśli nie, to inaczej czeka nas w najlepszym wypadku płacz i histeria w sklepie. LEGO, Angry Birds, zabawki z Looney Tunes i wszystkimi postaciami z kinowych bajek – to zmora rodziców, ale ważne zabawki w życiu dziecka. Zakup takiej zabawki sprawia, że dziecko czuje się docenione i ważniejsze. Nie ukrywajmy, że już coraz młodsi patrzą na to, co dziecko posiada. A jego zabawki świadczą o nim, i też o statusie rodziców.

Dbajmy zatem o dzieci i zapewnijmy im jak najlepsze warunki rozwoju. Dobierajmy jednak zabawki rozważnie, nie zawsze goniąc za panującą modą.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów