Jak szukać zdjęć?

RePortal

RePortal
Punkty: 0
04.10.2014 RePortal

Choć dodawanie autorskich zdjęć i grafik do publikowanych artykułów to rozwiązanie idealne, bardzo często brakuje czasu bądź też możliwości, aby rozszerzać prywatną bibliotekę obrazów pasujących do poszczególnych treści. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zewnętrznego źródła.

Istnieje wiele miejsc, z których można czerpać grafiki, jednak trzeba to zrobić w sposób, który nie będzie naruszał praw autorskich. Wyjaśnimy Ci więc, o czym należy pamiętać:

Jakie zdjęcia możesz dodać do artykułu na RePortalu:

Jednak nawet korzystając z podanych stron należy zapoznać się z warunkami licencji i korzystania z poszczególnych plików. Niektórzy autorzy proszą o pozostawienie informacji o wykorzystaniu ich zdjęcia lub o umieszczenie imienia i nazwiska w opisie. Wyszukiwarka Google również może służyć do poszukiwania bezpłatnych zdjęć, jednak nie wolno zapomnieć o zaznaczeniu opcji „prawo do użytkowania”, które znajduje się w formularzu wyszukiwania zaawansowanego.

Jakich zdjęć nie należy umieszczać na RePortalu:

  • Takich, wobec których nie masz pewności czy posiadają odpowiednią licencję;
  • Bez opisu uwzględniającego dane autora (jeśli o to prosi);
  • Ze znakiem wodnym;
  • Oznaczonych jako grafiki nie do użytku komercyjnego;

Choć temat praw autorskich i licencji może wydawać się skomplikowany, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z tą kwestią, aby przypadkowo nie okraść kogoś z jego własności. My zagadnienie praw autorskich traktujemy bardzo poważnie i mamy ogromny szacunek do pracy, którą w pisanie artykułów wkładają użytkownicy naszego serwisu. Dlatego też zachęcamy Cię do równie sumiennego dbania o własność innych osób, niezależnie od tego czy chodzi o teksty, fotografie, grafiki czy cokolwiek innego.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów