Jestem sezonowcem czyli “wygrywamy” i “przegrywają”.

Kuźniak Wiktoria

Kuźniak Wiktoria
Punkty: 66
11.10.2014 Kuźniak Wiktoria

Ileż z nas z wypiekami na twarzy oglądało mecz finału Mistrzostw Świata w siatkówce, gdzie biało-czerwoni rozgromili niepokonaną od lat Brazylię? Statystyki zadziwiają, krzycząc z pierwszych stron gazet, że są to liczby kilkudziesięciomilionowe. Wszystkie polskie kanały telewizyjne, uparcie zapraszają świeżo upieczonych mistrzów do swoich ramówek, gdzie owi mistrzowie mogą po raz setny opowiadać o swoich emocjach. Ich słowa są cytowane, przetwarzane, wspominane bez końca, a tymczasem zaczęła się już PlusLiga najważniejsza Liga zawodowej siatkówki w Polsce. Ile kibiców o tym pamięta?

Wszyscy chcemy utożsamiać się z wygranymi. “Wszyscy jesteśmy drużyną narodową” – jak brzmiało popularne hasło pewnego marketu, stworzone na potrzeby Euro 2012. Owszem, jesteśmy drużyną, ale tylko wtedy kiedy wygrywamy. Bo jak wygrywać to w liczbie mnogiej. A jeśli się nie powodzi, to przegrywają! To wina sportowców, bo kibiców przecież mamy najlepszych!

Przed Mistrzostwami świata w piłce siatkowej, polska drużyna nie była stawiana w roli faworyta: “bo gospodarze nie wygrywają mistrzostw”, “bo Antiga zawiedzie”, “bo nie ma Kurka”. A po mistrzostwach nawet wielokrotny reprezentant Polski, Zbigniew Bartman zwrócił honor i przyznał, że nie wierzył w sukces reprezentacji. Co dopiero mówić o milionach kibiców, z których każdy miał własne zdanie. O tych, którzy cieszyli się sukcesami w pierwszej fazie, aby porzucić nadzieję po meczu z USA i powrócić na finał. Ale także o tych, którzy wierzyli w sukces i kochają siatkówkę całym sercem.

 

5890179697_2bac0b427b_b[1]

 

 

Ilość kibiców, która zapełnia miejsca na trybunach kolejnych spotkań PlusLigi świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu Polaków piłką siatkową, a może pragnieniem zobaczenia mistrzów świata w akcji. W polskiej lidze gra większość reprezentantów kraju, a także gracze narodowi takich państw jak USA, Serbia, Francja czy Argentyna. Takie mecze to prawdziwa gratka dla prawdziwych fanów siatkówki. A sezonowcom zostaje czekać na letnie Igrzyska w Rio, które miejmy nadzieję bedzie można zobaczyć za darmo w telewizji. Tymczasem oczy wszystkich zwrócą się ku piłce nożnej oraz kwalifikacjom do mistrzostw Europy.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów