Kilka słów o demakijażu

Kosmetyczka

Kosmetyczka
Punkty: 100
24.01.2015 Kosmetyczka

Na czym polega demakijaż? Krótko mówiąc na zmyciu z twarzy makijażu, ale po całym dniu na powierzchni skóry znajduje się też kurz, pyłki i alergeny

 

Jakie produkty wybierać do demakijażu?

W sprzedaży dostępne są żele, toniki, mleczka, płyny micelarne, a także osobne kosmetyki do demakijażu oczu lub demakijażu wodoodpornego. Wybierając typ produktu oczyszczającego należy kierować się typem cery, ale też własną wygodą i potrzebą.

 

Rodzaje kosmetyków oczyszczających:

Żele do mycia twarzy wymagają użycia wody. Są lubiane przez osoby przyzwyczajone do mydła, a także polecane dla cer tłustych i trądzikowych. Niektóre żele zawierają drobinki peelingujące lub kwasy, przez co nie są polecane do mycia oczu, a tylko do zmywania cery. Po umyciu buzi żelem konieczne jest jej stonizowanie, czyli przemycie tonikiem.  Żel może nadmiernie wysuszyć skórę, dlatego jeśli nie masz skóry tłustej, stosuj go zamiennie z innym kosmetykiem, np. 1-2 m-ce żel, a potem 1 miesiąc płyn micelarny.

Mleczko do oczyszczania to chyba najbardziej znany produkt w kategorii kosmetyków do demakijażu. Przyznaję, że mleczka nie używałam już od kilkunastu miesięcy… Dlaczego? Nie chce mi się tracić czasu na użycie mleczka i toniku, ponieważ każdy kosmetyk trzeba odkręcić         i zakręcić. Mleczko jest polecane dla skór suchych, mieszanych i normalnych. Po użyciu konieczne jest stonizowanie cery, chyba, że trafi się na produkt 2w1, czyli mleczko z tonikiem.

Płyn micelarny to mój ulubiony produkt do demakijażu. Płyn zawiera micele, czyli maleńkie cząsteczki, które idealnie wyłapują zanieczyszczenia. Z płynem można zużyć mniej wacików, dokładnie i bardzo szybko zmyć makijaż, a także nawilżyć i ukoić cerę. Po płynie micelarnym nie używa się toniku. Niestety nie jest idealnie - płyn słabo usuwa tusz do rzęs. Co prawda dużo zależy od marki płynu i marki tuszu, ale ogólnie wolę mieć dodatkowy płyn do demakijażu oczu.

Tonik to produkt, który nie oczyszcza sam w sobie, ale uzupełnia oczyszczanie.

Chusteczki do demakijażu są dobrą propozycją na wyjazdy i wypady w plener. Do mnie nie przemawiają.

Płyny do demakijażu oczy i płyny do wodoodpornego demakijażu to specjalne płyny, którym można szybko zmyć maskarę lub trwałą szminkę. Wśród nich znajdują się płyny o jednorodnej konsystencji oraz płyny dwufazowe.

Olejki do demakijażu to stosunkowa nowa kategoria. Wszystko wzięło się od metody oczyszczania skóry olejami. W skrócie, metoda ta polega na tym, że wilgotną, ciepłą skórę myje się mieszanką naturalnych olejów (w tym rycynowego). Potrzebny jest ręczniczek, woda i mieszanka olejków. Oleje bardzo dobrze usuwają makijaż    i pozostawiają skórę miękką i nawilżoną. Uczucie po takim demakijażu jest naprawdę błogie. Zdania co do demakijażu olejkami są podzielone. Ja również mam mieszane odczucia. Jeśli chodzi o skuteczność demakijażu i właściwości pielęgnacyjne, muszę przyznać, że jest to metoda przewyższająca nawet płyn micelarny, dlaczego więc z niej nie korzystam? Zwyczajnie brakuje mi czasu. Poza tym używanie ręczniczka, który jednak nie jest materiałem jednorazowym nie do końca do mnie przemawia.

Jeżeli jesteście zainteresowani demakijażem olejkami, wpiszcie w wyszukiwarce:  “OCM”.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów