Klasyka nad klasykami – biała koszula

Anjin

Punkty: 41
19.02.2015 Anjin

Jeżeli mielibyśmy spytać jakiegokolwiek eksperta z branży mody męskiej, o najbardziej uniwersalny, ponadczasowy i klasyczny element garderoby męskiej, to bez zastanowienia, każdy by rzekł – biała koszula.

Stylowa, elegancka, uniwersalna to tylko niektóre przymiotniki, którymi można określić to ubranie, które z łatwością i praktycznie bez możliwości popełnienia większych błędów możemy łączyć z innymi częściami stroju. Poniekąd u laików pokutuje cały czas przekonanie, iż biała koszula jest wyłączenia przeznaczona na wyjątkowe okazje, a jej charakter jest zbyt formalny, jednakże każdy znawca tematu śmiało stwierdzi, iż biała koszula dobrej jakości, z dobrej tkaniny bezbłędnie będzie pasowała to wieczorowej kreacji, jak i zarówno do noszonych na co dzień chinosów, to właśnie sprawia, że jest to element garderoby, który nie pokrywa się kurzem i nie czeka na kilka okazji do roku, aż zostanie wyjęty z szafy. Możliwość wariacji stylistycznych z użyciem tego elementu jest niezliczona, pasuje ona do zarówno do różnych stylizacji kolorystycznych, fakturowych, jak i do zupełnie casualowych, śmiem nawet twierdzić, że nie ma chyba drugiego takiego ubrania, które by pasowało do tylu różnych stylizacji. Zatem jeśli czasem zastanawiacie się co należałoby założyć, czy to na biznesowe spotkanie, czy na wyjście do lokalu z partnerką, a nawet ze zwykłymi znajomymi to właśnie biała koszula będzie zawsze strzałem w dziesiątkę.

Obecnie producenci raczą nas także różnymi wariacjami stylistycznymi białych koszul, od tych klasycznych, z tradycyjnym kołnierzykiem, chyba zarówno najbardziej także uniwersalnych, po przez te z zakrywanymi guzikami, podpinanymi kołnierzykami, mankietami zawijanymi na dwa razy, czy też z różnymi wykończeniem kolorystycznym, zatem każdy nawet dosłownie może znaleźć coś pod swój gust.

Jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z tworzeniem własnych eleganckich stylizacji, na różne okazje, chcący być świadomym swego wyglądu, to powinien właśnie zacząć od białej koszuli, jest ona swoistą bazą wyjściową na której możemy wręcz eksperymentować, sprawdzać własne pomysły, szukać nowych inspiracji i prawie zawsze wyjdzie to dobrze, czy też zwyczajnie możemy skorzystać z inspiracji światowych ikon mody, które od lat doceniają zalety białej koszuli i korzystają z niej w najrozmaitszych sytuacjach i na różnorakie okazje.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów