Kocie Kawiarnie. Singapur, Tokio, Londyn, Paryż, Wiedeń… KRAKÓW (???)

Nicole

Nicole
Punkty: 26
11.04.2015 Nicole

Zapewne wielu z nas słyszało już coś na temat “Kocich kawiarni”. Ja dowiedziałam się o nich przypadkiem szukając miejsc wartych odwiedzania w Tokio do którego wybieram się w lipcu. Kawiarnia w Tokio w przeczytanym przeze mnie artykule została potraktowana jako jedno z wielu dziwactw z których znani są Japończycy. Z pewnością jest to nietypowy pomysł na kawiarnię, lecz w kulturze Japońskiej w której mieszkania są baaardzo małe, a ludzie większość dnia przebywają w pracy, niewiele osób decyduje się na posiadanie czworonogów. W związku z tym wiele osób decyduje się spędzać swój wolny czas właśnie w miejscu w którym mogą spędzić czas ze zwierzętami. Nie mam tu na myśli spędzania czasu w zoo, tylko aktywne spędzanie czasu z wolnymi zwierzakami. 

Jak to wygląda na świecie?

 

Singapur

Nazwa: Neko no Niwa (Koci Ogród)

Charakterystyczne dla kawiarni jest to że trzynaście kotów, które tam spotkamy zostało przygarnięte z ulicy.

Kawiarnia poza oczywistą dla kawiarni działalnością prowadzi także warsztaty. Między innymi: “How to be a better cat parent” , czy “What you need to know for your new family member”.

Więcej informacji:

http://www.catcafe.com.sg/

https://www.facebook.com/CatCafeNekonoNiwa

 

Tokio

Nie sposób skupić się na jednej kociej kawiarni, ponieważ krążą legendy o ich ilości. Jedni mówią że jest ich 39, a inni że zdecydowanie ponad 100! Pokuszę się o stwierdzenie że nie ma osoby która zwiedziła by je wszystkie.  Możemy znaleźć tam kawiarnie o bardzo wąskich profilach np; koty rasowe, konkretne rasy, konkretne kolory itp. W większości mamy osobne menu dla ludzi i osobne dla kotów. Tak, tak! Dla siebie zamawiasz kawę, a dla swojego nowo poznanego przyjaciela comber jagnięcy.

 

Londyn

Nazwa: Lady Dinah’s Cat Emporium

Kawiarnia delikatnie nawiązująca do stylu wiktoriańskiego, bardzo domowa i przytulna. W niej również znajdziemy koty, które tutaj znalazły swój dom, przygarnięte z okolicznych schronisk. Ciekawą ofertą dla kociarzy może być możliwość zorganizowania w kawiarni urodzin. Wizyty można rezerwować przez stronę internetową na której znajdziemy również ciekawy sklepik z kocimi gadżetami.

Więcej informacji:

http://ladydinahs.com/

 

Paryż

Nazwa: Le Cafe des Chats

Jest to na pewno kawiarnia w której koty traktowane są po królewsku. Wchodząc tutaj należy pamiętać że to one tutaj rządzą, mieszkają tu, w swoim królestwie, a my jesteśmy tylko gośćmi! Zabrania się przeszkadzania im w spaniu, nie można ich zmuszać do zabawy, ani przytrzymywać. To kot decyduje czy pozwoli ci na pogłaskanie się.

Więcej informacji:

http://www.lecafedeschats.fr/

 

coraz bliżej Polski…

 

Wiedeń

Nazwa: Cafe Neko (po japońsku kot)

Kawiarnia założona przez Japonkę (przypadek? nie sądzę), urządzona w nowoczesnym białym wnętrzu. Ugości nas tu pięć kotów z którymi swobodnie możemy się bawić, a do tego celu mamy duży wybór zabawek. Na drzwiach przywita nas również wielki zakaz wstępu dla psów.

Więcej informacji:

http://www.cafeneko.at/

https://www.facebook.com/pages/Caf%C3%A9-Neko/451277494889818

 

i już niedługo…

KRAKÓW

Może nadal niektórym pomysł kociej kawiarni wydaje się nieco egzotyczny, ale już niedługo możemy spodziewać się takiego miejsca w Polsce, a dokładniej w Krakowie. Podobnie jak w przypadku kawiarni Londyńskiej to kiedy i czy w ogóle kawiarnia powstanie, wpływ mają internauci. Pomysłodawczyni kawiarni Krakowskiej zbiera właśnie fundusze na jej otworzenie poprzez kampanię crowdfundingową.

A jak to będzie wyglądać w Polsce?

Trzy koty właścicielki będą w kawiarni na stałe. Natomiast cała reszta będzie tam jako “rezydenci”. Będą to koty, które poszukują domu, będzie można je adoptować po bliższym zapoznaniu się. W kawiarni koty będą mieć swoje osobne pomieszczenie do którego będą mogły pójść gdy nie będą mieć ochoty na przebywanie z ludźmi. Podobnie jak w przypadku kawiarni w Singapurze, prowadzone będą spotkania ze specjalistami na kocie tematy.

Więcej informacji:

http://www.kociakawiarnia.pl/

https://www.facebook.com/pages/Kocia-Kawiarnia-Kociarnia/594557637354587

https://polakpotrafi.pl/projekt/kocia-kawiarnia

 

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów