Kolejne podpisy zmielone przez koalicję

Trybuna Lemingradu

Trybuna Lemingradu
Punkty: 644
06.03.2015 Trybuna Lemingradu

Dwustu trzydziestoma trzema głosami rządząca koalicja robotniczo – chłopska odrzuciła w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy edukacyjnej, który zapewniał rodzicom prawo do decydowania o tym, czy ich dzieci rozpoczną naukę w wieku sześciu czy też siedmiu lat. Wcześniej ta sama koalicja zmieliła trzysta pięćdziesiąt tysięcy podpisów pod pierwszym obywatelskim projektem ustawy edukacyjnej w roku 2011 i dziewięćset pięćdziesią tysięcy podpisów złożonych przez obywateli pod wnioskiem o referendum edukacyjne złożonym w sejmie przez organizatorów akcji „Ratuj Maluchy” w roku 2013. Dla posłów dwóch rządzących partii zdanie obywateli, którzy zgodnie z art. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej dzierżą w naszym kraju władzę zwierzchnią, najwyraźniej nie ma żadnego znaczenia. Cóż, mam nadzieję, że dla obywateli znaczenia nie będą miały listy z kandydatami przez nie wystawionymi i podczas wyborów ominą je szerokim łukiem.

Zwłaszcza, że ich przedstawiciele bezczelnie kłamią bez mrugnięcia okiem. Wczoraj, 4 marca, w programie TAK czy NIE na antenie Polsat News pani poseł Ligia Krajewska próbowała wmówić widzom i swojej interlokutorce pani Karolinie Elbanowskiej, że inicjatywa jest bez sensu bo rodzice mają wybór – mogą pójść do psychologa i uzyskać papier odraczający ich dziecko z obowiązku szkolnego. Otóż nie, to jest łgarstwo i to szyte bardzo grubymi nićmi – wolny wybór polega na tym, że to my sami decydujemy, bez konieczności załatwiania urzędowych papierów i narażania dzieciaka na dodatkowy stres w postaci psychologicznego badania. Pani poseł najwyraźniej pomyliła wolność z biurokratycznym zamordyzmem, ale wcale mnie to nie dziwi, to normalne działania partii, która doskonale zastąpić by mogła (gdyby przenieść ją w czasie) powstałą w listopadzie 1921 roku Partio Nazionale Fascista.

Tak proszę państwa, przecież to co wyprawiają politycy Platformy Obywatelskiej, która z obywatelskością ma tyle samo wspólnego co mrocznej sławy milicja, doskonale dają się opisać hasłem ukutym przez Benito Mussoliniego: „wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu”. Z tą tylko drobną różnicą, że włoscy faszyści działali – w swoim przynajmniej mniemaniu – dla dobra Włoch i Włochów, a PO nawet się nie kryje, że najważniejszy dla niej jest interes partyjnych kumpli, sitw i koterii.

Dziwić się tylko trzeba, że w logo tej partii wciąż tkwi karykaturalny uśmiech wpisany w kontur Polski a nie liktorskie rózgi. Najlepiej w wersji z zatkniętym toporem…

Imienne wyniki głosowania nad obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw można w postaci PDG ściągnąć klikając na link poniżej. Proszę tylko wziąć pod uwagę, że głosowany był wniosek o ODRZUCENIE projektu.

http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/dok?OpenAgent&88_8

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów