Moda męska – jak zacząć

Anjin

Punkty: 42
12.02.2015 Anjin

W obecnych czasach do lamusa zaczynają przechodzić stereotypy o modzie męskiej, coraz więcej mężczyzn w różnym wieku zaczyna zwracać uwagę na to co i jak noszą, nasza świadomość o tym, że to co ubieramy jest elementem naszego wizerunku, tego jak inni nas postrzegają, wciąż wzrasta.

Zatem jak zacząć budować swój własny styl ?

Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, że ubiór dzieli się na kilka kategorii tzw. Dress code:
-casual (codzienne)
-smart casual (codzienne eleganckie)
-buissens (eleganckie)

Oczywiście może wyróżnić, również inne grupy czy subgrupy dress codu, natomiast wymienione trzy są podstawowymi, od których każdy powinien zacząć.
Warto zatem podzielić naszą garderobę, na ubrania typu codziennego jak te w których chodzimy po domu, idziemy do sklepu itp, na ubrania w których chodzimy do praca i na spotkania, oraz te, które zakładamy na wyjątkowe okazje, które wymagają od nas formalnych ubiorów.

Oczywiście, to co nosimy np. do pracy w dużej mierze zależy od jej charakteru, ale niewątpliwie bez względu na to każdy może ubierać się elegancko.

Po dokonaniu wstępnego podziału, należy oddzielić ubrania, które są dobrze dopasowane rozmiarem do nas, od tych, które są z reguły za duże, co niestety jest dość często spotykane w „modzie męskiej” i co w dość drastyczny sposób rzutuje na ogólny wygląd, nawet najlepiej dobrane ciuchy, a mające zły rozmiar będą źle wyglądały. Kolejne powinniśmy przyjrzeć się naszym ubraniom pod kątem tego jakie zestawy możemy z nich stworzyć, wybrać odpowiednie połączenia, spodni z koszulkami, koszulami, marynarkami itp. i odrzucić te, które nie pasują do żadnych tego typu zestawów.
Na pewno choć znacznie przerzedzi to naszą szafę, finalny efekt będzie taki, że znacznie łatwiej i szybciej będzie nam dobierać ubrania na daną okazję na którą potrzebujemy, będziemy sami bardziej świadomi co w niej się znajduje, co nosimy na sobie, nie będzie to zwykły przypadek, co w efekcie wpłynie na to jak nas postrzegają inni.

Wciąż rosnąca świadomość mężczyzn na temat ubioru, stylu i elegancji jest coraz bardziej zauważalna na naszych ulicach, coraz więcej widać osoby szykownie i dobrze ubrane, warto zatem czerpać inspirację z innych i rozwijać własny styl.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów