Niemcy protestują przeciwko “Islamizacji Europy”.

RePortal

RePortal
Punkty: 0
06.01.2015 RePortal

Jak podają media, tysiące ludzi wyszło na ulice kilku niemieckich miast, w poniedziałkową noc protestując przeciwko „Islamizacji Europy”.

Za protestami stoi grupa zwana PEGIDA (Patriotyczni Europejczycy Przeciw Islamizacji Zachodu). Zorganizowali oni w Dreźnie marsz, w którym uczestniczyło 18 000 osób. Inne marsze zorganizowano między innymi w Berlinie, Kolonii i Stuttgarcie.
YouTube Preview Image
Protesty PEGIDA nie obeszły się jednak bez kontrdemonstracji prowadzonych przez przeciwników ugrupowania i jak podaje dziennik BBC w Berlinie 5 000 przeciwników PEGIDA zablokowało trasę marszu.

Około 22 000 przeciwników protestów przeszło przez ulice Stuttgartu, Münster i Hamburga.

Według przeprowadzonego sondażu (grupa badanych wynosiła 1000 osób) co ósmy Niemiec przyłączyłby się do marszu organizowanego przez PEGIDA, gdyby ten odbywał się w pobliżu jego miejsca zamieszkania.

Niemieccy politycy, z kanclerz Angelą Merkel na czele zdecydowanie potępili protesty Patriotycznych Europejczyków.

albert mestre by wikimedia

Nie da się ukryć, że napływ imigrantów do Europy, w szczególności do takich Państw jak Niemcy, czy Francja staje się poważnym problemem. Nie pomagają wydarzenia, które rozgrywają się na terenie samozwańczego Państwa Islamskiego, czego następstwem jest rosnąca panika i zamieszanie. Czy Europejczycy rzeczywiście powinni obawiać się imigrantów wyznających islam?

Europejscy politycy niewątpliwie pozwalają sobie wchodzić na głowę i nie bardzo wiedzą jak mają zareagować na narastające komplikacje. Przykładem problemu jest coraz więcej stref, pojawiających się w europejskich miastach, do których nie mają wstępu wyznawcy innych religii niż islam. Trzeba sobie zadać pytanie, do czego jeszcze mają doprowadzić fanatycy religijni, żeby nasi politycy w końcu przejrzeli na oczy i zrobili z tym porządek? Bo czyż bezpieczeństwo, komfort i swoboda nie powinny być wartościami ważniejszymi niż tolerancja religijna?

Jakiś czas temu w Internecie pojawiły się plotki, które wskazywały na to, że premier Australii Julia Gillard podobno wypowiedziała kilka niechlubnych słów, mówiących o tym, że imigranci mają się dostosować do zasad panujących w kraju lub wyjechać. Wspomniała, że Australia jest zbudowana na fundamentach religii chrześcijańskiej, a to muzułmanie są gośćmi i powinni szanować kraj, który jest dla nich gospodarzem.

Pomimo tego, że wypowiedź może być tylko plotką, ja osobiście bardzo bym chciał, żeby jednak była prawdziwa. Chciałbym również, żeby europejscy politycy przyjęli właśnie takie stanowiska i strategię na obchodzenie się z „niechcianymi gośćmi”. Głaskanie ich po głowie i przytakiwanie we wszystkim nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Na szczęście takie problemy to jeszcze odległa przyszłość dla Polski, miejmy nadzieję że nie dotrą do nas nigdy. Bo czy potraficie sobie wyobrazić, że w waszym mieście powstaje strefa, po której nie możecie się poruszać nie wyznając islamu?

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów