Oto szybki sposób by zapamiętać więcej pozytywnych chwil!

wulkan

wulkan
Punkty: 31
25.01.2015 wulkan

ZACZNIJ CHODZIĆ JAK SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK!

Poruszając się w mieście mijasz ludzi, którzy gdzieś pędzą. Idą, biegną, każdy w swoją stronę, każdy w innym celu. W jakim są nastroju? Jakie jest ich nastawienie? Czy sposób poruszania się może sprawić, że będziemy zapamiętywali więcej dobrych albo złych doświadczeń?

Jestem przekonany, że znakomita większość z nas niejednokrotnie doświadczyła, że w dobrym nastroju mieliśmy ochotę iść z wysoko uniesioną głową, z wypiętą do przodu piersią, a w złym – niepewnym krokiem. Naukowcy z jednego z niemieckich Uniwersytetów (w Witten/Herdecke) chcieli się dowiedzieć, czy określony styl chodzenia może wpłynąć na nasze nastawienie, a w konsekwencji na pamięć określonych doświadczeń. W celu przeprowadzenia badania wytypowano określoną grupę kobiet i mężczyzn. Jedna część badanych chodziła po bieżni w pozycji wyprostowanej, druga zaś w pozycji przygarbionej. Naukowcy szacowali, jak bardzo szczęśliwy i smutny był chód badanych. Następnie wszystkich poproszono o zapamiętanie jak największej ilości spośród 40 pozytywnych i negatywnych słów. Wyniki badania były zaskakujące! Okazało się, że szczęśliwi spacerowicze zapamiętali dwa razy mniej słów negatywnych niż smutni. Ci najbardziej szczęśliwi przypomnieli sobie aż trzy razy więcej pozytywnych słów niż najsmutniejsi. Naukowcy podsumowując badania postawili tezę, iż wyniki badań mogą pomóc radzić sobie z depresją.

Wniosek z tego taki, iż szukając szczęścia powinniśmy iść przez życie wyprostowani i z podniesioną głową.

A czego tak naprawdę chcemy? Po co “podróżujemy przez życie”? Większość ludzi nigdy nie dowie się, czego tak naprawdę chce. Pytanie “Czego chcesz?” jest za mało precyzyjne, by oczekiwać znaczącej i konkretnej odpowiedzi. Powinniśmy przede wszystkim zadać sobie lepsze pytanie. Jakie to pytanie? “Jakie są twoje cele?” – to pytanie jest tak samo skazane na niezrozumienie i domysły, jest zbyt mało precyzyjne. Jest podszyte lękiem… co będzie jak zrealizuję w życiu wszystkie cele? Szukajmy zatem dalej… Spójrzmy na szczęście od drugiej strony. Co jest przeciwnością szczęścia? Przeciwnością szczęścia jest ZNUDZENIE. Podekscytowanie zaś jest z kolei bardziej praktycznym synonimem szczęścia. Jest to dokładnie to, do czego wszyscy dążymy. Często słyszymy, że ktoś robi coś “z pasją” lub “rozkoszą”. Tak naprawdę stwierdzenia te odnoszą się do tego samego pojęcia: EKSCYTACJI.

Wobec powyższego pytanie, które powinniśmy sobie zadawać “podróżując przez życie” nie brzmi: “Czego chcę?” ani “Jakie są moje cele?”, lecz “CO MNIE EKSCYTUJE?“. Odpowiedzmy sobie na to pytanie, a nie będziemy musieli szukać w życiu szczęścia, gdyż szczęście samo nas znajdzie.

Od czego zacząć? Na początek proponuję darmowy e-book pt. “Krople mądrości“.

krople-madrosci

“Krople mądrości – dla zabieganych”

“Krople mądrości” to kolekcja inspirujących myśli i sentencji, które mogą pomóc Ci spojrzeć na świat, życie i wyzwania codzienności w nowy, świeży sposób. Mogą zmotywować Cię do działania, mogą sprawić, że na nowo przemyślisz priorytety, mogą zmienić Twoje myślenie. Pełna wersja e-book’a do pobrania – TUTAJ –.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów