Pingwiny z Madagaskaru – recenzja

Invictus

Invictus
Punkty: 78
13.02.2015 Invictus

Cztery pingwiny – Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy znane z „Madagaskaru” doczekały się ekranizacji własnych przygód. Od 30-go stycznia w polskich kinach możemy obejrzeć najnowszy film wytwórni Dream Works „Pingwiny z Madagaskaru”. Jest to prawdziwa gratka dla widzów, którzy wiedzą czego mogą spodziewać się po ekipie Skippera.
Madagaskar
Każdy kto oglądał „Madagaskar” z pewnością kojarzy cztery pingwiny, które nie tylko chadzają własnymi ścieżkami, ale także potrafią uratować siebie i swych towarzyszy z nawet największych opresji. Madagaskar (2005) okazał się być jednym z najśmieszniejszych i najbardziej lubianych filmów animowanych nic więc dziwnego, że doczekał się kontynuacji. Na fali popularności i zainteresowania powstał także serial animowany o przygodach czterech znanych nam z Madagaskaru pingwinów, który również odniósł sukces. Nic więc dziwnego, że wytwórnia postawiła na film pełnometrażowy w którym Pingwiny z Madagaskaru mierzą się ze złym charakterem w imię obrony wszystkich pingwinów świata.
80 minut śmiechu z pingwinami
Wyobraźmy sobie, że nadchodzi czas urodzin Szeregowego i właśnie z tej okazji cała brygada włamuje się do Fortu Knox, aby zdobyć ostatnie nieskażone konserwantami chrupsy serowe. Niestety pech chciał, że pingwiny napotykają na swojej drodze Dave’a – ośmiornicę, która cieszyła się popularnością w zoo do czasu, aż pojawiły się owe pingwiny. Jak łatwo możemy się domyślić Dave poprzysiągł zemstę, która dotyczyła będzie nie tylko brygady Skippera, ale także wszystkich pingwinów zamieszkujące zoo na całym świecie. Co z tego wyniknie? Oczywiście znakomite pomysły, masa śmiechu, dużo akcji i nauka dla nas wszystkich (oczywiście z lekkim przymrużeniem oka) ;)
Cały film to nieprzerwana batalia żarów, żarcików i dobrego humoru. Warto wspomnieć o porównaniu dwóch ekip: pingwinów i brygady Północnego Wiatru czyli zwierząt ratujących inne zwierzaki w potrzebie. Ukazanie wartości przyjaźni i poczucia odpowiedzialności za innych to doskonała nauka dla najmłodszych widzów. Dlatego, oprócz gwarantowanej dawki śmiechu warto zabrać dzieciaki do kina.
Nie tylko dla najmłodszych
Wszyscy dobrze wiemy, że w dzisiejszych czasach twórcy filmów animowanych przestali uważać dzieci za jedynych odbiorców swych dzieł. Obecnie tworzy się filmy, których animowane postacie zyskują sympatię zarówno młodych jak i starszych widzów. Podobnie jest również w tym przypadku. Nie tylko humor sytuacyjny, ale również słowny sprawiają, że w kinie dobrze bawią się dzieciaki oraz ich rodzice i starsze rodzeństwo.
Podsumowując, Pingwiny z Madagaskaru to animacja dla całej rodziny, która zaspokoi oczekiwania fanów „Madagaskaru” i związanym z nim poziomem poczucia humoru. Cieszy fakt, iż Pingwiny… to całkiem porządnie wykonana animacja, która broni się humorem oraz przesłaniem dla młodego widza. Jeśli więc ktoś zastanawia się jak spędzić weekend z dzieckiem, to wypad do kina na ten film może być świetnym elementem. Polecam!

YouTube Preview Image
Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów