Po Wojtyle nie płakałem, dziennikarzem zostałem

kalutor

kalutor
Punkty: 44
29.11.2014 kalutor

Był taki dzień, dzień jak każdy inny, ale w jakimś sensie przełomowy dla mnie. To był dzień w którym “puścił mi wentyl”, i mało co nie trafił mnie szlaģ oraz krew jasna nie zalała z siłą Niagary…

Nie jest istotną kwestią kondycja mojego “wentyla”, ale kiedyś po prostu tenże puszcza i nie ma siły.

To był dzień w którym zacząłem parać się dziennikarstwem. Dzień w którym miała miejsce druga rocznica śmierci Karola Wojtyły – papieża. Kiedy ów dzień dobiegał końca, a histerycznym spazmom i pełzaniu na kolanach nie było końca, tedy właśnie nie zdzierżyłem, popełniając swój pierwszy artykuł za przeproszeniem publiczny, skierowany do ogółu odbiorców.

Jako, że zawsze byłem jednostką wybitnie antyklerykalną, można się domyśleć jakiego charakteru był to artykuł…
Było do przewidzenia, że redakcja “nie puści” go w pierwotnej wersji, dlatego musiałem dokonać akceptowalnej korekty, i o to jest! Materiał który uzewnętrznia moje niezadowolenie z faktu masowej histerii z powodu śmierci Wojtyły.

Jako normalny człowiek chciałem dowiedzieć się czegoś z telewizji, tego dnia niestety nie było mi to dane…
Wspomniałem o “wentylu”, który w każdej chwili może pierdyknąć, no właśnie…

Mój artykuł o jakże mało nośnym, ale zarazem szczerym tytułem “Trafia mnie nagły szlag”, odzwierciedlał w pełni emocje jakie mną wtedy targały, chociaż redakcyjna korekta częściowo go z nich wykastrowała.
Z zebranych 60 komentarzy pod nim, tylko może w pięciu z nich nie żądano mojej głowy… To okazało się wspaniałą motywacją do kontynuowania swojego dzieła… Potem było już tylko coraz gorzej, czyli lepiej. Publikowałem artykuły w których nie oszczędzałem kościoła katolickiego, jego funkcjonariuszy oraz patologii tej instytucji. Nawiązałem współpracę z wieloma innymi wydawcami, posypały się pierwsze nagrody, wyróżnienia i pieniądze. Robię to siedem lat i przestać nie zamierzam!

Jedyną więc korzyścią dla mnie z “papieżowania” Wojtyły, było wyzwolenie we mnie twórczości literackiej.
W tym miejscu pozwalam sobie na zamieszczenie owego artykułu od którego się wszystko zaczęło, w jego niezmienionej formie ujętej w cudzysłów, pozostawiając go Waszej nieskrępowanej ocenie…

“Trafia mnie nagły szlag ! Cały dzień od rana nie ma ważniejszej informacji niż druga rocznica śmierci Karola Wojtyły. Piękną mamy demokrację w naszym rozmodlonym do obrzydzenia kraju; demokrację, gdzie za nic ma się jednostkę. Dlaczego stacje telewizyjne prześcigają się w gloryfikacji Karola Wojtyły i wszystkiego co z nim związane? Co to za Konstytucja, gdzie zapisy w niej zawarte są martwe? Ja obywatel wolnego kraju, tak naprawdę nie mam nic do powiedzenia.Właśnie przed oczyma mam Wiadomości TVP1. I co? Zaczęły się o 19,30. Liczę czas. 14 minut poświęcone temu ważkiemu wydarzeniu. Przecież funkcjonują media typu TV Trwam, Radio Maryja czy co tam jeszcze. Niech więc one, zgodnie z polityką programową, zgłębiają temat od rana do wieczora. A co tam, 24 godziny na dobę nawet. Nie wnikam, bo tego nie oglądam ani nie słucham. Nic mi do tego. Ale dlaczego na siłę wciska mi to telewizja, na utrzymanie której płacę haracz w postaci abonamentu? Gdzie dziennikarska bezstronność? Przecież niektórzy gotowi są oczy nacierać cebulą dla lepszego efektu aby “zapunktować” swoim mocodawcom i rzeszom publiki. Co zaś tyczy się kanonizacji Karola Wojtyły, to jest mi obojętne, czy “świętym” będzie czy nie. Bo to, że był człowiekiem wielkiego rozumu, nie ulega żadnej wątpliwości. Pamiętać jednak należy że nadgorliwość, chociażby w najbardziej słusznej sprawie, jest gorsza od faszyzmu.”

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów