Pociąg.

koloroweszkla

koloroweszkla
Punkty: 67
09.10.2014 koloroweszkla

Pusty, ciemny pub. Cicho w tle leci muzyka. On i jego znajomi. Na barze obok stoją butelki piwa i kieliszki wódki. Wiśniowa. Dobra. Oczy rażą kolorowe światła. On pije na raz, ona mówi,że nie może. Nie pamięta od której imprezy już nie potrafi. On krzywo się na nią patrzy. Ona idzie do toalety. Tam powtarza sobie,że może być tylko w jednym pociągu. Wraca do niego i dzielnie wypija wódkę na raz. Może jechać tylko w jedną stronę. Trzeba było dokonać wyboru.

 

[...]

 

Gdy poszedł do łazienki, zerwała z jego lampki swój naszyjnik. Wiedziała,że musi mieć go teraz z powrotem, bo później już tu nie wróci. To miejsce dla niej umarło. Zostawiła tam swój pierścionek, zostawiając tam swoją miłość. Chciała,żeby został tam po niej jakiś ślad, cokolwiek, żeby mógł o niej pamiętać.

Powiedział jej,że ma się nie śpieszyć, że najpierw się sprawdzi pociąg i autobus. Ona położyła się u niego na łóżku i zwinęła w kłębek, a On przykrył ją kocem i pogłaskał po twarzy i włosach. Czuła miłość w każdym jego ruchu wobec niej, w każdym jego zachowaniu, tak jakby ona wypełniała jego ciało. Zapytał się jej czy czegoś jej trzeba. Kręciła głową mówiąc,że potrzebowałaby jedynie chusteczek. Musiała otrzeć łzy. Za chwilę jej przyniósł. Ona już się bała poruszać po jego mieszkaniu. Wiedziała,że więcej jej tam nie będzie. Chciała,żeby ten koszmar się już skończył.

Można być tylko w jednym pociągu i można nim jechać tylko w jedną stronę. Pociąg, który wybrała i którym jechała, aby uniknąć zderzenia dwóch pociągów, właśnie się wykoleił. Dryfuje na wodzie – straciła swoją bezpieczną przystań. Straciła swoją oazę spokoju. W tym świecie zachodzą drastyczne zmiany. Prawdopodobnie przesiądzie się na inny pociąg. To znak,że nie ma mieć swojej oazy. Znów nic na stałe. Zabrała co jej i odeszła.

Powoli przypominały jej się wspomnienia wczorajszego wieczoru. Najpierw byli w pubie, a potem u niego. Stała przy biurku opierając się o szafę. Łzy ściekały jej po policzkach. W tle było słychać krzyk jego matki. Rzuciła okiem na biurko. Zauważyła tam biblię, którą widziała na promie w Świnoujściu. Zauważyła też na jakiejś kartce napis “gwiazda morza”. Wszystko powoli składało się w jedną całość i jednocześnie stawało się coraz bardziej podejrzane. Wyglądało jak spisek Boga przeciwko niej. Wiedziała,że to było przeznaczenie. Dlaczego znajdowała u niego wszystko co ją dotykało i wszystko czego chciała? W tym momencie on zaczął ją przepraszać, a ona nie wiedziała już czy chodzi o krzyk jego matki czy o coś więcej.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów