Pokolenie Y, dlaczego z rodziną wychodzimy najlepiej na zdjęciach?

Karolina

Punkty: 35
05.10.2014 Karolina

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu.

Te stare przysłowie zna chyba każdy z nas, i tyle samo pewnie powie, że jest ono grubo przesadzone a rodzina jest dla większości Polaków podstawą wszelkich więzi międzyludzkich. Niestety statystyki wskazują, iż jednak w każdej mądrości ludowej jest ziarnko prawdy, także w tej. I choć sens troszeczkę naciągnęłam do tematu moich przemyśleń, reszta się zgadza. Mianowicie młodzi ludzie w wieku 20-35 lat, nie spieszą się do zakładania własnych rodzin, choć uwielbiają opowiastki dziadków o 50 – letniej miłości małżeńskiej.

Dlaczego?

Oto szczęśliwa, choć nie dla demografii siódemka:

1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o … no właśnie pieniądze ! Wielu z nas chciałoby nawet mieć już sformalizowany związek ale boją się całkiem słusznie, że wspólne mieszkanie przekroczy ich finansowe możliwości, nie mówiąc o dosadnie drogocennym owocu miłości, który po jakimś czasie małżeństwa wypadałoby również zebrać.

2. Jesteśmy tak wygodni, że o ile chce nam się razem spędzić wakacje na Majorce, niekoniecznie lubimy spełniać małżeńskie obowiązki, no ilu 20- kilkuletnim dziewczynom chce się codziennie sprzątać, gotować ( o ile potrafimy coś więcej niż podgrzać gotowe danie), itp. skoro można spotykać się na randkach zawsze eleganccy i seksowni a resztę zrobi za nas mama.

3. Bycie singlem jest powszechnie modne, do tego dość łatwe i nie wyklucza niezobowiązujących spotkań, jak to krążył dowcip po internetach po co dla kawałka kiełbaski mieć w domu całą świnię? A tak nieco poważniej, nie milej jest mieć seks itd. kiedy nam się chce a nie wynikający z przysięgi do końca życia, przecież ile można i to z tą samą osobą?

4. Zniechęcające statystyki rozwodowe, pierwsze poważne konflikty w związku, często grożą zerwaniem związku, tyle się słyszy wokół o niedopasowaniu charakterów partnerów, brak wytrwałości, żeby podjąć wyzwanie jakie stanowi bycie z kimś do końca życia.

5. Brak towaru… jakaś straszna niemożność ostatnio panuje wśród młodych, dawniej Rinn też śpiewała gdzie ci mężczyźni ale ostatnio do tego krzykliwego aktu rozpaczy dołączyli się również panowie, którzy narzekają na brak odpowiednich dziewczyn do zamążpójścia, trudno dziś o kogoś kto poświęci swoje życie drugiemu, i tych którzy zechcą przyjąć na siebie taki dar.

6. Strach przed zobowiązaniem, podjęciem ryzyka jakie zawsze niesie za sobą poważna decyzja, lęk przed tym, że nie podołamy obowiązkom wynikającym z małżeństwa, i w końcu lęk przed tym czy wybrana osoba na pewno jest taka jaką ją znamy, czy się nie zmieni po ślubie, czy na pewno będzie godnym towarzyszem całego naszego życia.

7. Wydłużenie okresu młodości, trzeba przynajmniej skończyć pięcioletnie studia, następnie około dwóch lat stażu zdobywania cennych umiejętności w pracy zawodowej, i inne ciekawsze podróże, korzystanie z uroków życia, a nim się obejrzymy śpiewają nam lat minęło jak jeden dzień, tak jakoś zabrakło czasu na to co powinno być najważniejsze, dzieci, współmałżonek, wspólne szczęśliwe życie.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów