Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – wymysł czy zabieg ułatwiający życie?

Kosmetyczka

Kosmetyczka
Punkty: 99
01.01.2015 Kosmetyczka

Od kilku lat gabinety kosmetyczne oferują zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs. Nie tak dawno wybierając się do kosmetyczki można było skorzystać z zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1 oraz express. Obecnie nowością są stylizacje 3D, a nawet 9D. W zależności od wybranej lub zaproponowanej metody spędzimy na fotelu kilkadziesiąt lub kilkaset minut. Od jakiegoś czasu najbardziej popularną metodą przyozdabiania oczu jest metoda 1:1. Polega ona na tym, że do każdej jednej pojedynczej, naturalnej rzęsy, kosmetyczka przykleja jedną rzęsę sztuczną (syntetyczną, jedwabną, a nawet z włosia norek). Podczas zabiegu można zaznać relaksu, a nawet odżywić skórę pod oczami, jeżeli poprosimy o zaaplikowanie płatków kolagenowych. Ta właśnie metoda jest chyba najbardziej popularna.

Rzęsy można nosić od 2 do 10 tygodni, przy czym niektóre metody przedłużania pozwalają na uzupełnianie ubytków po kilku tygodniach, a np. metoda ekspresowa wymaga całkowitego usunięcia sztucznych rzęs po ok. 2-3 tygodniach. Ma za to inną zaletę: zabieg trwa 30 minut i można go wykonać na siedząco, przy otwartym oku. Specjalny klej nie paruje i nie podrażnia oczu.

Czy muszę wyglądać jak “sztuczna lala”?

Oczywiście, że nie! Długość i stopień podkręcenia rzęs jest dobierany w zależności od długości rzęs naturalnych i oczekiwanego efektu. Z reguły młode dziewczyny decydują się na dość mocną stylizację, a dojrzałe kobiety preferują naturalnie wyglądające rzęsy. Osobiście najbardziej lubię pozyskiwać efekt naturalny, szczególnie u Pań, które nie mają już idealnie napiętej i gładkiej powieki. Dobrze dopasowane rzęsy optycznie otwierają oko i dodają wdzięku. Za stylizację naturalną uważam efekt jak po wytuszowaniu rzęs maskarą podgrubiającą i wydłużającą.

Jak usuwane są sztuczne rzęsy?

Na łączeniach kleju kosmetyczka nakłada specjalny preparat, zwany removerem, który w kilka minut rozpuszcza wiązania kleju i pozwala na “odklejenie” się sztucznych rzęs od naturalnych. Wbrew pozorom takie “ściąganie rzęs” nie boli i nie uszkadza rzęs naturalnych. Rzęsy rozdzielają się same. Wystarczy przesunąć je aplikatorem i wymyć oko.

Zalety przedłużania rzęs to na pewno wygoda i oszczędność czasu. Rano można nałożyć na buzię tylko krem bb i wyjść z domu. Jest to wygodne w przypadku młodych mam i ogólnie kobiet pracujących, dla których dodatkowe 15 minut rano to bardzo dużo. Do innych zalet klientki zaliczają też oszczędność tuszu do rzęs. Oko jest podkreślone i wygląda zalotnie o każdej porze dnia i nocy. Codzienny makijaż trwa krócej, więc i demakijaż zajmuje mniej czasu.

Do wad tego zabiegu można zaliczyć jego koszt (od 100 do 250 zł) oraz konieczność wizyt w gabinecie średnio co 3 tygodnie. Z rzęsami mogą źle czuć się kobiety, które są alergiczkami lub mają wrażliwe i suche oczy. Nie jest to jednak całkowitym przeciwwskazaniem do zabiegu i nie wyklucza stosowania przez klientkę kropli nawilżających. Niekiedy zabieg przedłużania okazuje się być w takim przypadku zbawienny, ponieważ kobieta może ograniczyć w życiu codziennym ilość stosowanych kosmetyków (do makijażu i demakijażu).

Czy warto zatem przedłużyć rzęsy?

Na pewno warto spróbować, aby wyrobić sobie jakieś zdanie na temat tego zabiegu. Wybierając gabinet warto sugerować się w pierwszej kolejności opinią znajomych lub galerią zdjęć na stronie gabinetu kosmetycznego, a nie super promocjami.

Niektóre z moich klientek pojawiają się sporadycznie, czyli np. przed świętami lub imprezą. Inne tak polubiły i przyzwyczaiły się do wygody, jaką im dają przedłużone rzęsy, że zaraz po ściągnięciu materiału, poddają się kolejnemu zabiegowi.

Czy przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy?

Ponieważ pracuję na metodzie ekspresowej, mogę wypowiedzieć się temat ewentualnych skutków przedłużania rzęs tą właśnie metodą.

Podczas noszenia rzęs klientki zgłaszały wypadnięcie 1-2 pojedyńczych rzęs. Podczas ściągania rzadko zdarza się, aby naturalna rzęsa wypadła. Jeżeli tak się zdarza, jest to również jedna, dwie rzęsy. Warto pamiętać o tym, że rzęsy mają swój cykl wzrostu i wypadają w naturalny sposób. Dlatego nie uważam, że utrata kilku pojedyńczych rzęs w okresie kilku tygodni jest spowodowana szkodliwością zabiegu. Myślę, że jest to proces naturalny.

Modelka ze zdjęcia miała zaaplikowane rzęsy metodą Blink Express. Na górnej powiece widoczna jest delikatna kreska. Dolne rzęsy zostały pomalowane maskarą.

Rzęsy przedłużone myjemy wodą. Pomalowane powieki zmywamy beztłuszczowym płynem do demakijażu lub płynem micelarnym.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów