Przyrodnicze bogactwo Kenii. Najwspanialsze parki narodowe tego kraju

MirJan

MirJan
Punkty: 2439
09.12.2014 MirJan

Kenia to nie tylko piękne plaże oraz coraz modniejsze kurorty. To również ciekawe oferty wypraw na safari, w czasie których każdy z nas może podziwiać piękno dzikiej, afrykańskiej przyrody. Biura podróży zachęcają nas do udziału w takich wyprawach, a wraz z promocją wypraw safari pojawia się wiele nowych informacji na temat tak cennych atrakcji turystycznych, jakimi są kenijskie parki narodowe. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Park Narodowy Amboseli

Park Narodowy Amboseli, oddalony od Nairobi o 240 km, jest jedną z największych atrakcji dla miłośników przyrody odwiedzających Kenię. Ceniony za piękne widoki na Kilimandżaro, może się pochwalić zróżnicowanym krajobrazem oraz licznymi gatunkami zwierząt. Dominują tu słonie, które na terenie parku mogą się pochwalić „stadkiem” liczącym ponad 1000 osobników. Zebry, gnu oraz sępy, to kolejni mieszkańcy tego parku, którym w czasie wycieczki po jego terenie warto się przyjrzeć dokładniej. Bagna oraz wody spływające ze zboczy Kilimandżaro sprawiają, że spotkać się tu można z hipopotamami, z kolei na terenach zajętych przez równinę często można podziwiać lwy i ich polowania na bawoły lub gazele.

elephants-458990_640

Rezerwat Maasai Mara

Ten rezerwat to miejsce idealne dla miłośników masajskiej kultury oraz dzikiej przyrody. Maasai Mara, to idealne miejsce na safari oraz jedna z tych atrakcji, którymi biura podróży najczęściej zachęcają nas do skorzystania z wyprawy do Kenii. Masajskie wioski oraz tereny, na których niepodzielnie rządzą dzikie zwierzęta, to największe walory tego rezerwatu.

lion-515029_640

Park Narodowy Mount Kenya

Ten górski park narodowy może oczarować tych, którym marzą się wycieczki po imponującym masywie Kenia. Czekają tu malownicze trasy dla wytrawnych wędrowców oraz niezwykły świat przyrody, którego najlepszymi reprezentantami są ciekawe gatunki roślin. Można tu podziwiać wrzośce oraz liczne gatunki traw. Dodatkową atrakcją są tu malownicze wodospady, stawki i jeziorka, dzięki którym wędrowanie po masywie Kenii staje się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.

Park Narodowy Tsavo West

Park Narodowy Tsavo West to kolejne miejsce, w którym spotkać się można z ciekawymi gatunkami zwierząt oraz z pięknymi widokami. Wulkaniczny obszar zachwyca piękną scenerią, choć wielu turystów zagląda tu ze względu na słynne wywierzyska oraz potężne baobaby. Park ten stał się jednocześnie atrakcyjnym celem wycieczki dla ornitologów z całego świata. Wystarczy tylko pojawić się na terenie parku w porze migracji, by zobaczyć jedyne w swoim rodzaju widowisko.

baobab-tree-277427_640

Morski Rezerwat Narodowy Malindi

Parków narodowych na terytorium Kenii jest tak wiele, że wybór 3-4 najciekawszych staje się zadaniem wyjątkowo trudnym. A przecież do tych parków i rezerwatów przyrody, które utworzono na lądzie, doliczyć trzeba i te, które mają chronić piękno podwodnego świata. Najstarszą atrakcją tego typu jest na terenie Kenii Morski Rezerwat Narodowy Malindi. Jego głównym zadaniem jest ochrona Rafy Północnej, która już dawno zdobyła uznanie w oczach miłośników przyrody i nurkowania.

under-the-sea-401534_640

Morski Park Narodowy Watamu

Ten park, to kolejna propozycja dla tych, których interesuje i przyroda, i wypoczynek na kenijskim wybrzeżu. Morski Park Narodowy Watamu może jednocześnie oczarować tych miłośników nurkowania, którym marzy się wyprawa do krainy koralowych ogrodów. Piękno podwodnego świata sprawia, że ten park narodowy stał się jedną z większych atrakcji w Afryce, a miłośnicy nurkowania coraz częściej rezygnują z wypoczynku nad egipskim Morzem Czerwonym, stawiając na bardziej kameralną i egzotyczną Kenię.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów