Romantyzm XXI wieku

Czwarta

Czwarta
Punkty: 36
08.10.2014 Czwarta

Wyobraźmy sobie standardową i przeciętną parę zakochanych – tacy współcześni „Romeo i Julia”, których, aby nie ulegać szufladkowaniu nazwijmy ich Zenek i Zuzia. Ich wygląd nie jest szczególnie ważny, jednak aby być dokładnym, załóżmy, że Zenon jest wysokim, szczupłym blondynem z niebieskimi oczami, Zuzanna zaś miała płomiennie rude włosy, zielone oczy a w tabet wpisane „169 cm.”. Są studentami – on chce zostać magistrem politologii, ona marzy o zostaniu farmaceutką z wyższym wykształceniem.

Poznali się w lipcu, na integracyjnej imprezie dla tych studentów, którzy wakacje postanowili spędzić w Poznaniu. Zenek, żeby zaoszczędzić, zabierał swoją wybrankę na randki, w postaci długich spacerów po miejskich parkach. Jeśli padał deszcz – chowali się pod wszelkiej maści zadaszeniami i przeczekiwali opady, lub biegali po parkowych ścieżkach, śmiejąc się, że „nie są przecież z cukru”. Twierdzili wręcz, że może Zuzanna trochę urośnie, jeśli „podleje” ją letni deszczyk. Mieszkają razem, choć związali się ze sobą dopiero cztery miesiące temu – jednak w drodze oszczędności, postanowili wynająć wspólnie mieszkanie. W ramach kompromisu podzielili się obowiązkami – on sprząta w poniedziałki, środy i piątki, ona w pozostałe dni. Kiedy Zenek zajmuje się porządkami, Zuzia dba o ich wyżywienie. Raz na tydzień, głównie w niedzielę, wychodzą na obiad na miasto, a jedną sobotę w miesiącu poświęcają na wizytę w kinie i obejrzenie dobrego filmu z kategorii „nowości”. Czasami – jeśli tylko fundusze pozwolą – wybierają się do teatru.

Jednak wraz z listopadowym chłodem, pojawił się problem. Pogoda średnio zachęca do spacerów, a dodatkowo Zuzia jest „zmarzlakiem” – przy temperaturze poniżej piętnastu stopni Celsjusza na plusie, uważa, że na zewnątrz „piździ mrozem” i że „takie cholerstwo jak zima nie powinno istnieć Zenkowi ogólny chłód nie przeszkadza, ale ważniejsze jest dla niego dobro ukochanej. Mężczyzna dwoił się i troił, aby zapewnić kobiecie rozrywkę. W końcu wymyślił.

Centra handlowe. W Poznaniu jest ich kilka, w każdym coś innego. Zimą to jest nawet całkiem ciepły i przyjemny pomysł na randki. Jednego dnia pójdą do Starego Browaru, innego do galerii na Świętym Marcinie, w piątek, skoro nie mają zajęć, korzystając z wolnego czasu wybiorą się na drugi koniec miasta. A w ramach niedzielnego szaleństwa zwiedzą wszystkie zakątki najnowszego sklepowego dobytku w mieście. Przy okazji zrobią świąteczne zakupy, spotkają się z przyjaciółmi w kawiarni, a na Walentynki pójdą na maraton filmów dla zakochanych do kina mieszczącego się w jednym z centrów handlowych w Poznaniu.

Czy Zuzannie spodoba się pomysł ukochanego? A może Zenon wpadnie na inny pomysł? Odpowiedzi na te i inne pytania już w następnym odcinku powieści „Romantyzm XXI w.”

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów