Sam na sam ze sobą

koloroweszkla

koloroweszkla
Punkty: 71
06.10.2014 koloroweszkla

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam poranki, kiedy nic nie muszę robić. Zwłaszcza latem. I nie chodzi mi o to, żeby spać do dwunastej. Często miałam tak, że wstawałam około dziesiątej rano, rozleniwiona wstawałam z łóżka i robiłam sobie jakieś pyszne śniadanie albo czekałam aż zgłodnieję. Do telefonu nie zaglądałam, włączałam muzykę albo i nie.

Na śniadanie croissant i sok z lodem, albo bułeczka z twarożkiem i herbata. Po śniadaniu kawa. Zawsze piję z kubków. Kubki sprawiają,że czuję bardziej,że jestem w domu, chociaż wszystkie kubki, które są u mnie w kuchni – należą tylko do mnie. Moja mama nie lubi kubków, bez konkretnego powodu. Ja po prostu uwielbiam. Budziło mnie słońce, budzik albo miauczenie kota, który zaraz po wpuszczeniu do pokoju lizał mi ręce lub nogi, mrucząc oczywiście. Zjadam śniadanie w dużym pokoju, oglądając telewizję i pijąc herbatę. Otwieram balkon, skoro jest upał.

Cały czas mówię o lecie. Na balkon zabieram książkę, dobry humor, kota i laptopa. Czytam, siedząc na krześle albo leżąc na kocu. I oczywiście zabieram kawę ze sobą i co chwilę obserwuję czy nie wpada mi do kubka jakaś osa czy pszczoła. Czytam parę stron, odsłaniam ciało i łapię słońce. Opalam się. Lubię się opalać, to zawsze poprawiało mi samoocenę. Szkoda tylko, że uzależniało. Uśmiecham się do słońca, jego promienie ogrzewają mi twarz.

Kot łapie muchy i biega po całym balkonie, wskakuje na parapety, a ja zaniepokojona wołam do niego kici kici, żeby nie zniknął mi z pola widzenia. Zakładam mu obróżkę odkąd uciekł na dwa dni do sąsiada. To zwykły dachowy czarno-biały kot, jakich jest mnóstwo, ale jest cudowny. Ma piękne futro i jest bardzo przyjazny. Drapie tylko mnie. Daje się przytulać i głaskać. Jak zemdlałam, to lizał mnie po powiekach,żebym otworzyła oczy. Kocham smak kawy i takie poranki, kiedy wstaję wcześniej niż muszę, by spędzić trochę czasu sama ze sobą. Chodzę w luźnej, kolorowej piżamie, robię niezdarnego koka na głowie i niczym się nie przejmuję.

Ale skoro jesteśmy w temacie takich przyjemności, to przejdźmy do aktualnej pory roku. Niestety jest już zimniej, więc poranne siedzenie na balkonie odeszło na razie w zapomnienie i w sferę marzeń. Później wschodzi słońce i wcześniej zachodzi. Wieczorami w powietrzu wisi mgła, która przybiera kolor świateł, które jej towarzyszą. Takie wieczory spędzam zazwyczaj sama w swoim pokoju pod kocem. Układam się wygodnie na łóżku, z laptopem i książką. I kotem, który układa się na moich nogach albo obok mnie. Kawę zamieniam na owocową herbatę.

Słodzę zazwyczaj dwie łyżeczki, chociaż jakiś czas temu zrezygnowałam ze słodzenia, bo zrozumiałam,że słodzę tyle z przyzwyczajenia. Spróbowałam herbaty bez cukru albo z tylko jedną łyżeczką, i zrozumiałam,że tak też jest dobrze, i że nie muszę słodzić. Chociaż gdy chcę sobie sprawić przyjemność – słodzę dwie łyżeczki. Mam wrażenie,że to wydobywa pełnię smaku.  Dla lepszego klimatu zapalam świeczki i oddycham ich aromatem, obserwuję ogień i kota, który się w ogóle tym nie przejmuje.

Takie poranki czy wieczory, bez obowiązków, wpływają na mnie relaksacyjnie. Mimo to,że nie dzieje się wtedy niby nic szczególnego, czuję się zadowolona i że nic więcej mi nie trzeba. Cieszmy się z małych rzeczy.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów