Sexy zarost: czyli jak wyhodować brodę.

Mateusz

Mateusz
Punkty: 49
06.01.2015 Mateusz

Moda przychodzi i odchodzi, również moda na zarost. Lata 80 i 90 przyniosły nam mode na dość popularne wtedy wąsiki,  oglądając zdjęcia czy filmy z końca  20 wieku stan zarostów panów przyprawia nas o lekki chichot. Cofając się jeszcze bardziej, czyli do lat przedwojennych można zauważyć że odpowiednio pielęgnowany zarost był swojego rodzajem wyznacznik statusu społecznego. Od pewnego czasu męski zarost zdecydowanie wraca do łask, moda na brodatego ”drwala” stała się bardzo popularna wśród modowych i stylizacyjnych celebrytów.

Nadszedł czas brodaczy . Postaram się więc panom (a może również i panią) przedstawić kilka porad które pomogą w wyhodowaniu odpowiedniego zarostu jaki i jego pielęgnacji.

 

Hodujemy Brodę

broda

Jak hodować brodę lub wąsy aby wyrosły szybciej i były bardziej okazałe? Otóż czynników wpływających na odpowiedni wzrost zarostu jest bardzo wiele, a oto najważniejsze z nich:

  • Postanowienie i ukształtowanie

Decydując się na zarost musimy pamiętać o tym że u większości panów proces kształtowania się zarostu może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Niestety aby wyrzeźbić odpowiedni kształt, musimy wyhodować odpowiedni materiał do rzeźbienia, dlatego przez pierwszy okres zarost pozostawiamy samemu sobie. Niech nie zraża was to że po kilku tygodniach wyglądacie jak menele, efekt końcowy warty jest poświęcenia.

  • Zdrowa dieta

Odpowiedni zarost potrzebuje odpowiedniego budulca. Odpowiedni budulec do budowy włosów organizm pozyskuje z białka pożywienia. Najbardziej wartościowe są te, zawierające w swym składzie dwa niezbędne człowiekowi aminokwasy siarkowe – cystynę i metioninę. Dzięki nim możliwe jest powstanie odpowiednich wiązań, które pełnią rolę wzmocnień oraz nadają prawidłową przestrzenną budowę włosom.

  • Stres

Proces utraty pewnej ilości  włosów jest zupełnie normalny, niestety stres emocjonalny lub fizyczny może prowadzić do utraty włosów i to w znacznym stopniu, dlatego dbajmy o swój komfort psychiczny, a nasza twarz odwzajemni się bujnym zarostem.

  • Wypoczynek i sen

Sen jest bardzo ważny dla zachowania zdrowia ciała, umysłu i ducha. Nie bez powodu mówi się, że sen to najlepszy kosmetyk. W czasie snu regenerują się także cebulki włosów, Zadbajmy więc o zdrowy i długi sen.

 

 

Kształtujemy

rzezbienie_tryglawa_03

Kształt naszej brody powinniśmy dopasować do swoich możliwości. W zależności  od kształtu twarzy niektóre style zarostu będą bardziej odpowiednie niż inne. Starajmy się zachować następujące zasady:

  • twarz pociągła- pełniejszy zarost po bokach i na podbródku optycznie skróci twarz 
  • twarz kwadratowa- krótszy włosy po bokach i dłuższy zarost na podbródku optycznie wydłuży naszą twarz 
  • twarz owalna- jest to jedyny model twarz dla którego odpowiednie będą wszystkie typy zarostu
  • twarz okrągła- tutaj należy skupić się na dłuższym zaroście na podbródku a nasza twarz optycznie wydłuży się

Decyzję o konkretnym stylu trzeba podjąć rozważnie, nie kierujmy się stylem innych, należy pamiętać że zarost wyglądający świetnie na twarzy Davida Beckhama nie koniecznie będzie wyglądał dobrze na naszej twarzy.

 

Pielęgnacja i przycinanie

mr-incredibeard-beard-styles-6

Skoro zrezygnowałeś z maszynki i brzytwy, by zapuszczać zarost, ich miejsce powinien zająć trymer, golarka lub nożyczki. Używanie nożyczek wymaga wprawy i cierpliwości, ale gadżety elektroniczne umożliwiają precyzyjne skracanie włosów bez wysiłku. Podcinanie poprawia wygląd zarostu, wzmacniając włosy i zapobiegając ich rozdwajaniu. Popularne są dziś maszynki do golenia wraz z trymerami, będzie to bardzo pomocne narzędzie w codziennej pielęgnacji naszego zarostu. Pamiętajmy że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie , należy więc odpowiednio skracać swój zarost aby zachować odpowiedni kształt.

 Większość mężczyzn myje swoje brody po prostu pozwalając spływać szamponowi z głowy. W specjalistycznych sklepach możemy kupić  takie specyfiki jak wosk do wąsów, olejek do brody, balsam do brody, oraz różnego rodzaju toniki i szampony. Jeśli chcemy poszczycić się  pięknym i błyszczącym zarostem warto wydać kilkanaście złotych i zaopatrzyć się w wymienione specyfiki. 

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów