Swap party, czyli wymień się ubraniami!

RePortal

RePortal
Punkty: 0
19.12.2014 RePortal

Kobiety uwielbiają zakupy. Dla wielu z nich jest to doskonała metoda na odreagowanie nagromadzonych stresów, poprawę humoru, a czasem nawet sposób nagrodzenia się za osiągnięte sukcesy. Zdarza się jednak, że rzeczy, które kupują, przestają im się podobać w momencie, gdy przekroczą próg domu. Jeśli metka nie jest oderwana, to problem jest łatwy do rozwiązania – wystarczy wrócić do sklepu i oddać chybiony zakup. Gdy jednak jest za późno… ubranie trafia do szafy i zostaje tam przez długi okres czasu. Po co jednak trzymać zbędne rzeczy? Lepiej je wymienić lub sprzedać. Pora na swap party!

Czym jest swap party?

Swap parties to spotkania umożliwiające wymianę lub sprzedaż – za niewielką kwotę – rzeczy, których już nie potrzebujemy lub przestały nam się podobać. Nie muszą to być jednak tylko ubrania. Możemy zabrać ze sobą również biżuterię, szale, kapelusze czy inne dodatki. Bezużyteczne dla nas rzeczy mogą okazać się tym, czego inni szukają od dłuższego czasu. Oczywiście, należy kierować się rozsądkiem i nie ma co liczyć na to, że jakaś stara, przetarta rzecz zostanie sprzedana lub wymieniona. Musimy pamiętać o tym, że to, co wystawiamy, stanowi naszą wizytówkę. Zadbajmy o to, by ubrania były wyprane i wyprasowane. Odpowiednie zaprezentowanie proponowanych przez nas rzeczy może sprawić, że przyciągną one wzrok i zainteresowanie osób, które wezmą udział w wydarzeniu.

clothes-311745_1280

Kto zainicjował powstanie swap party?

Suzanne Agasi, pełna twórczych pomysłów Amerykanka, zorganizowała dla swoich przyjaciół spotkanie w czasie którego mogli oni wymieniać się ubraniami. Pogawędki, smaczne przekąski, a przy tym możliwość odświeżenia swojej garderoby, bez konieczności spędzania długich godzin w sklepach, to był strzał w 10! Na jednym tego rodzaju spotkaniu nie skończyło się. Znajomi Agasi byli zachwyceni jej pomysłem, opowiadali o nim innym osobom, przez co grono zainteresowanych swap parties bezustannie rosło. Doszło do tego, że Agasi zaczęła organizować imprezy, gdzie zapraszani byli nie tylko jej najbliżsi, ale również wszyscy Ci, którzy mieli ochotę na wymianę ubrań. Obecnie, swap parties robią naprawdę wielką furorę! Agasi wynajmuje lokal, korzysta z usług firm cateringowych i prowadzi spotkania. Swap party, to coś więcej niż tylko okazja do wymiany lub sprzedaży ubrań. Na tych imprezach można się naprawdę świetnie bawić i poznać wiele niezwykłych osób. Czy modowe miłośniczki mogą sobie wyobrazić coś wspanialszego?

Obecnie swap parties organizowane są nie tylko w USA, ale także w wielu innych miejscach na świecie. W Europie przyjęto je bardzo entuzjastycznie i zyskały tu wiele miłośniczek. Jak wiadomo, do Polski wszystko przychodzi z opóźnieniem, ale nawet i u nas swap parties zyskują z czasem wiele zwolenniczek. Wrocław, Warszawa i Kraków, to tylko przykłady polskich miast, gdzie gościło już swap party. Warto szukać tego typu imprez w okolicy swojego miejsca zamieszkania i dać się porwać ich niezwykłej atmosferze!

Swap party a second-hand

Jeśli chcemy wziąć udział w swap party, musimy się liczyć z tym, że ubrania z metkami będą stanowiły tylko nieliczną część proponowanych rzeczy. Można pomyśleć, że swap party, to taki rodzaj jednodniowego sklepu z używaną odzieżą. W tym stwierdzeniu jest tylko cząstka prawdy. Podczas swap party kupujemy ubrania bezpośrednio od właściciela. Nie musimy się zastanawiać nad tym, kto był ich wcześniejszym posiadaczem. Co ważne, wchodząc do miejsca, gdzie organizowana jest impreza, nie uderza nas zniechęcający zapach, czego nie można powiedzieć o sklepach z odzieżą używaną. Swap party, to nie tylko nabywanie odzieży, to również okazja do nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze. Oczywiście, zdarza się, że kilku osobom spodoba się ta sama rzecz i toczą się o nią zażarte dyskusje, ale przecież taka już kobieca natura – życie czasem wymaga różnego typu walki o swoje:-). Trzeba podkreślić, że kupowanie ubrań „z drugiej ręki” nie oznacza dziś o biedzie. Świadczy jedynie o tym, że chcemy wyglądać wyjątkowo, a nie jak co druga osoba, która była na aktualnej wyprzedaży w sklepie sieciowym.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów