Syreny

PatrycjaZurek

PatrycjaZurek
Punkty: 63
01.02.2015 PatrycjaZurek

Syreny w mitologii to przebiegłe i niebezpieczne stworzenia, nieraz przedstawiane jako półkobieta – półptak bądź (bardziej znana postać) półkobieta – półryba. Syreny miały zamieszkiwać małe wyspy na morzach, wabić żeglarzy śpiewem, sprowadzać statki na mieliznę, wraki okradać, a ludzi pożerać.

Okazać się może, że to nie tylko człowieczy wymysł i mity mają w sobie ziarno prawdy. Syreny mają żyć w morzach i oceanach na całym świecie, co potwierdzili naukowcy z Krajowej Administracji Oceaniczno – Atmosferycznej. Powstał na ten temat raport „Dowody na istnienie wodnych humanoidów”.<

Wizerunki syren widnieją nawet na jaskiniowych rysunkach, więc nasi praprzodkowie z epoki kamienia łupanego musieli je widzieć. Zachowały się także zdjęcia dziwnych istot, podobnych do człowieka, o palcach połączonych błoną, które były pokazywane w cyrku jako atrakcje.

Jedna z telewizji wyemitowała film „Syreny. Ciało znalezione”, który miał być dowodem na istnienie tych istot. Jednakże nie odpowiada on na pytanie, czy naukowcy są pewni założenia, że jakieś humanoidalne istoty żyją gdzieś wśród ziemskich wód.

images

Naukowcy z amerykańskiej Krajowej Administracji Oceaniczno – Atmosferycznej twierdzą, że sześćdziesięciu pięciu ekspertów, którzy pracowali przy badaniu zjawiska, może potwierdzić tezę, że „hybrydy ludzko-rybne żyją na ziemi”. Można je podobno zaobserwować głównie w ciepłych wodach: Morza Śródziemnego i Karaibów, a także na Południowym Atlantyku oraz Pacyfiku.

Plotka (dość naciągana, trzeba przyznać) głosi, że siedem istot złapano i poddano obserwacji. Ma do nich dostęp prezydent Stanów Zjednoczonych.

Człowiek od wieków gonił za legendami. Chciał stworzyć życie inne oprócz ludzkiego. Tak powstały nie tylko syreny, ale i UFO, elfy, krasnoludy i wszelkiej maści mityczne osoby. Bogowie, bożki, Bóg. Naukowcy, mimo stworzenia ciekawego filmu, tak naprawdę nie udowodnili istnienia syren. Możemy na nim zobaczyć słabej jakości zdjęcia i filmy oraz ludzi, którzy naprawdę wierzą w to, co mówią.

Pytanie, dlaczego te informacje nie zostały całkowicie upublicznione? Co prawda nie jest to utajniona informacja, ale też nie sensacja, a takową powinna być, jeśli to prawda. Syreny – jako wodni ludzie mogłyby się stać ucieleśnieniem tego, o czym ludzkość marzy od dawna – o innej formie życia tak podobnego do naszego.

Zastanawiająca jest informacja, czy faktycznie zostały złapane jakieś osobniki tego gatunku (i dlaczego tak późno?). Czy to jedna z tych informacji, która nigdy tak naprawdę (bo przecież nie ma potwierdzenia, że to prawda) nie ujrzy światła dziennego? Jak wiele jeszcze jest tajemnic w amerykańskim (i nie tylko) rządzie? Jak wypadły wyniki badań, czy wodne istoty to odłam człowieczej ewolucji?

Jedna z teorii twierdzi, że podczas zmian na ziemi, niektórzy z naszych przodków wybrali życie na lądzie, inni w wodzie, wykształcając przez wieki ciało przystosowane do innego środowiska niż lądowe. Zastanawiające jest, czy ewolucja tych (teoretycznych) krewnych posuwała się także na poziomie intelektualnym. Na pewno nie są tak rozwinięci jak my, ale czy są myślącymi istotami?

syrena-2

Na te pytania pewnie nigdy nie dostaniemy satysfakcjonującej odpowiedzi. Jeżeli jakieś istoty żyją w głębokich wodach mórz i oceanów, na pewno nie chcą, byśmy je poznali i traktowali jak obiekty badawcze. Być może to, że ich nie znamy, wynika właśnie z inteligencji?

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na nowe wiadomości w tym temacie. Być może badania, zakrojone na coraz szerszą skalę, dadzą odpowiedzi. Czy jednak my, zwykli ludzie, je poznamy, to zupełnie inna kwestia.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów