Tajemnice damskiej torebki

Justka

Justka
Punkty: 370
05.01.2015 Justka

Damskie torebki, skarbiec najpotrzebniejszych rzeczy, bałagan, zwierciadło duszy i porządku w głowie. Nie, nie. To nie do wyboru, właściwie to każdy zwrot z powyższych pasuje jak ulał.

Dla przykładu – moja torebka zawiera na stan dzisiejszy (niech spojrzę): WD 40 bo zima i może zamarznąć zamek w samochodzie, śrubokręt bo … hmm nie wiem właściwie, klucze od domu, klucze od piwnicy, klucze do samochodu, o i jest nóż stołowy i widelec, ciekawe po co? A już wiem, kiedyś syn nie zdążył zjeść śniadania i jadł sałatkę w samochodzie, ale po co ten nóż? No dobrze dalej, kalendarz z 2015 r. i kalendarz z 2014 r. portmonetka, wizytownik, telefon, ładowarka do telefonu, ładowarka samochodowa do telefonu, dokumenty do samochodu, 7 długopisów (aaa, to tu są długopisy), spinka do włosów, jeszcze jedna spinka do włosów, pomadka czerwona, pomadka brązowa, bo czerwona nie na każdą okazję przecież jest, szczotka do włosów, lusterko małe, chusteczki higieniczne, perfumy, dezodorant, krem do rąk. Dodatkowo tabletki przeciwbólowe, okulary bądź etui, gdy okulary na nosie. Igła z nitką, bo może coś się porwać, dokumenty służbowe, No i jak wracam ze sklepu, to są jeszcze zakupy lżejsze, bo reklamówki jakieś liche i po co ryzykować wycieczki zakupów pod samochody, no teee uciekające pomarańcze złośliwie lądujące w najmniej dostępnych miejscach. Podsumowując SAME NIEZBĘDNE RZECZY.

I tak dobrze, że nie jestem mamą maleńkiego dziecka, bo doszłyby pieluszki, grzechotki, zabawki i inne. Owszem były, ale już to już przeszłość.

I wiecie co? Jestem dziwnie pewna, że kobieta, która przeczytała ten opis nie zdziwi się ani ciut ciut. A panowie? A panowie wy się nie dziwcie, tylko zajrzyjcie sami do torebek swoich pań.

No właśnie panowie.

Panowie, którzy mają przywilej podać torebkę swej ukochanej prężą mięśnie, ponieważ może być tak, że ciężar owej torebki może nieco zaskoczyć. I chyba często zaskakuje, bo zadziwiająco często słyszymy Rany, co ty nosisz w tej torebce?. Kolejne przerażenie w oczach, spocone dłonie zauważymy, gdy panowie słyszą Kochanie podaj mi proszę portmonentkę, jest w torebce. I jeszcze jedna sytuacja, gdy kobieta ma usiąść za kierownicę, bo pan akurat nie może i gorączkowe przeszukiwania torebki w celu odnalezienia kluczyków. Jeszcze nie ma nic złego jak pogoda piękna i można się zrelaksować na słoneczku lub gdy gwiazdki pięknie mrugają z nieba. Stanowczo gorzej, kiedy jest ulewa, wiatr, mróz, śnieg (zależnie od pory roku).

Dodatkowa tajemnica, której nie pojmują mężczyźni, to taka, dlaczego panie noszą przeważnie duże torebki? Ba, torebki. Torby, worki prawie. Im większa tym lepsza. Ale nie znaczy to, że będzie w niej więcej miejsca, tylko więcej można włożyć (oj oj, no trochę cięższa). Im więcej kieszonek i przegródek tym lepiej. Zawsze można powiedzieć, że jest porządek. Nawet jeśli ten porządek trwa do pierwszych poszukiwań niezbędnej rzeczy. Także nie cieszcie się panowie, nie ułatwia to poszukiwań, bo przeważnie nie pamiętamy, do której przegródki włożyłyśmy kluczyki do samochodu.

Bałagan? Za dużo zbędnych rzeczy? Nie!

Po prostu mądra kobieta to praktyczna kobieta

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów