Tamta strona życia

tainna

tainna
Punkty: 15
17.10.2014 tainna

Blogerka

Obserwuję, czytam, oglądam, podziwiam, zbieram scenki z życia i składam w całość.

Czytam blogi innych ludzi i chętnie zostawiam ślad pod wartościowym wpisem. Sama też trochę piszę, gdy nasiąknę dniem, wydarzeniem, nocą, deszczem, słońcem przebytych chwil. Dzięki temu, że to robię, odnajduję w sieci blogi o, których nie miałam bladego pojęcia, że są i są tak wspaniałe.

Dziś chcę napisać o blogu, który porywa i wciąga pod taflę szkła, tak delikatnego jak lustro.

 

Tamta Strona Lustra

Blog http://tamtastronalustra.blogspot.com prowadzony jest przez Anikę Zadylak, która opisuje swoje życie, poświęcone dziecku choremu na mukowiscydozę.

Wpisy Aniki są niezwykle poruszające, dotykające najczulsze punkty naszych emocji. Anika wzrusza, pociesza, daje do myślenia. Jej blog jest dobrym miejscem w sieci, miejscem do, którego warto zajrzeć i pozostać na dłużej.

 

Choroba

Mukowiscydoza (zwłóknienie torbielowate, łac. mucoviscidosis, ang. cystic fibrosis, CF, mucoviscoidosis, mucoviscidosis) – wrodzona, genetycznie uwarunkowana choroba ogólnoustrojowa o różnorodnej ekspresji klinicznej. W klasycznej (pełnoobjawowej) postaci objawia się skłonnością do zapalenia oskrzeli i płuc, niewydolnością zewnątrzwydzielniczą trzustki, niepłodnością oraz podwyższonym stężeniem chlorków w pocie.

Mukowiscydoza objawia się tym, że organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe (m.in. płucach, układzie pokarmowym). Mukowiscydoza jest chorobą ogólnoustrojową, objawiającą się przede wszystkim przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z następowymi zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Gruczoły potowe wydalają pot o podwyższonym stężeniu chloru i sodu (tzw. “słony pot”).

Jeżeli chcesz pomóc Patrykowi wejdź na stronę: http://oddychamdziekimuzyce.cba.pl/news.php - tu znajdziesz wskazówki jak to zrobić.

 

Oddycham dzięki muzyce

Patryk Wiórek jest chory na nieuleczalną chorobę, ale przede wszystkim jest zdolnym, młodym, kochającym muzykę perkusistą.

O jego talencie, chorobie, marzeniach możecie posłuchać: tutaj

 

Mam marzenie

Marzenia ma nie tylko Patryk, ale jego mama również.

Pierwsze marzenie to zobaczyć syna dorosłego, zdrowego, uśmiechniętego, a drugie to wydać książkę, która jest w zalążku, a już jest oczekiwana przez czytelników jej bloga, w tym przeze mnie, dlatego będę robić wszystko, by to marzenie stało się rzeczywistością i by inni mogli sięgnąć po “Tamtą Stronę Życia” i docenić to co mają.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów