Wiecznie piękni i młodzi – oni nigdy się nie zestarzeją.

Kuźniak Wiktoria

Kuźniak Wiktoria
Punkty: 51
11.10.2014 Kuźniak Wiktoria

Uroda to nie wszystko – powtarzały mądre osoby, które spotykaliśmy na swojej drodze. Zgaśnie, przeminie i nic z niej nie zostanie – dodawały inne. I po dłuższej refleksji można stwierdzić, że miały rację, bo przecież najważniejsze jest wnętrze. A życie już niejednokrotnie uświadomiło nam, że osoby, których uroda ma szansę przeminąć, mają farta, bo śmierć stanowi dla nich jedynie finisz długiego, udanego życia. Niektóre osoby stały się legendami piękna, młodości i seksu, które to cechy zostały im przypisane w związku z przedwczesną śmiercią. Czy to szczęście być młodym już na wieki? Czy to, do czego dąży połowa ludzi na świecie, faktycznie powinno być celem samym w sobie?
Marilyn Monroe

Nachalnie wieszamy jej podobizny na własnych ścianach, zakładamy t-shirty, sukienki i koszulki z jej wizerunkiem, oklejamy wnętrza fototapetą z jej twarzą, wyciągamy na światło dzienne stare historie jej romansów i grzechów. Nie dajemy spokoju jej pamięci, snując wciąż nowe teorie spiskowe na temat jej śmierci. A ona, mimo upływu lat, wciąż rozbudza wyobraźnię zarówno mężczyzn jak i kobiet. Postawiona za wzór kobiecości, w opozycji do wychudzonych modelek, które obserwujemy na renomowanych pokazach. Na przekór miłości ro rozmiaru XS i katorżniczym dietom – Marilyn, która nie zdążyła nabawić się zmarszczek.
Ciekawi nas jak Monroe wyglądałaby dziś, jako staruszka, być może otoczona wnukami, zasłużona dla światowej kinematografii i spokojna, wycofana. Być może nie byłaby legendą, a o jej urodzie szybko by zapomniano, tymczasem, możliwe, że także nasze dzieci będą dobrze znać blondwłosą piękność, wiecznie młodą i uśmiechniętą.

 

marilyn-monroe-31[1]

 

James Dean z kolei, chyba już zawsze pozostanie młodzieńcem z twarzą buntownika. Młodsze pokolenie nie miało okazji poznać go za czasów świetności, a mimo to, nawet ich idol, Justin Bieber, porównuje się z idolem sprzed lat. Dzięki temu, nawet młodzież miała szansę poznać wizerunek Deana. Gwiazda filmowa, niedługo po śmierci w wypadku samochodowym, stała się gwiazdą popkultury, pierwszym buntownikiem, ikoną i wzorem do naśladowania dla niepokornych chłopców. Taką opinię przyniosła mu zwłaszcza rola Jima Starka w filmie Buntownik bez powodu. Mimo wielu spekulacji, odnośnie orientacji seksualnej aktora, był jedną z nielicznych osób, która pociągała zarówno kobiety jak i mężczyzn. Kobiety, przez swoją nonszalancką postawę i niekwestionowany urok. Mężczyzn, przez pragnienie naśladowania idola.

james-dean-1[1]

Klub 27

Popularny w kulturze masowej klub, który “zrzesza” gwiazdy muzyki, które umarły w wieku 27 lat. To, co dla jednych jest zwykłym zbiegiem okoliczności, innych przekonuje, że śmierć tak popularnych gwiazd w tym samym wieku ma znamiona nazdwyczajności. Magazyny rozpisują się na temat elitarnego klubu, swierdzając jednoznacznie, że śmierć gwiazd rocka, bluesa i R&B w wieku 27 lat, stanowi o jakiejś tajemniczej więzi, łączącej muzyków. W klubie znajdują się takie nazwiska jak:  Robert JohnsonBrian JonesJimi HendrixJanis JoplinJim Morrison i Kurt Cobain, chociaż pełna lista liczy o wiele więcej pozycji. Do klubu przypisano także, zmarłą w wyniku zatrucia alkoholem Amy Winehouse, znaną z takich przebojów jak “Rehab” czy “Back to black”. Dokładnie 17 lat po śmierci Kurta Cobaina, muzyka zespołu Nirvana, Winehouse także dołączyła do klubu przedwcześnie zmarłych gwiazd. Trzy lata wcześniej wyznała, że boi się umrzeć w tym wieku.

6214020146_63144a3619_b[1]

14659294990_529c70b095_c[1]

200485809_5eaaba590f_o[1]

Amy Winehouse

 

Anna Przybylska

Kilka dni temu, naszym rodzimy showbiznesem wstrząsnęła wiadomość o śmierci znanej i lubianej aktorki, Anny Przybylskiej. Anna Przybylska zmagała się z ciężkim nowotworem, z którym finalnie przegrała walkę. Widzowie zapamiętają ją jako uśmiechniętą i piękną doktor Karinę z serialu “Daleko od noszy” czy też uroczą Mirkę z filmu “Złoty środek”. Aktorka odeszła przedwcześnie, bez szansy na zrealizowanie marzeń zarówno aktorskich jak i prywatnych. Już na zawsze pozostanie piękna i młoda.

anna-przybylska-by-foksal[1]

 

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów