Wirtualna miłość

Limonka

Punkty: 59
07.10.2014 Limonka

Każdego roku,  w lipcu obchodzimy Dzień Wirtualnej Miłości. Ale co to właściwie jest? Zauważyłam, że jeśli istnieje jakiś kontrowersyjny temat, zaraz zostaje ustanowiony dzień, poświęcony tylko temu tematowi. Mamy więc dzień bez papierosa, dzień bez samochodu, dzień teściowej i mnóstwo innych. Wielu ludzi, tego jednego, określonego dnia, wypowiada się na temat jakiegoś zjawiska, często swoimi opiniami za bardzo podbijając jego istotność.

Wirtualna miłość. Sformułowanie sugerujące, że to, co powstało dzięki łączom internetowym jest mniej prawdziwe, a tym samym mniej wartościowe. Ale czy można odbierać wartość uczuciom, tylko dlatego,  że żyjemy w czasach nowoczesnych technologii?

Przeczytałam gdzieś, że problem z wirtualną miłością, polega na spłycaniu się codziennych relacji młodych ludzi z otoczeniem, na rzecz ich wirtualnych kontaktów z rówieśnikami. Gdyby tak było młodzi ludzie nie zakochiwaliby się w sobie, bez Internetu.

Wciąż mamy jednak szkolne miłości i kolonijne zauroczenia. Może więc nie jesteśmy świadkami totalnej degradacji emocjonalnej młodych ludzi. Każde pokolenie ma swoją definicję miłości. Tak jak to 10 lat temu myślało, o miłości jako o długich spacerach nad morzem, tak  dzisiejsze wyraża uczucia poprzez emotikonki na portalach społecznościowych.

Miłość, to miłość jakakolwiek by nie była. Ważna nie dlatego, że mamy dzień zakochanych i dzień wirtualnej miłości, ale dlatego, że temu, kto kocha, miłość dodaje energii na każdy, kolejny poranek.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów