Zagadka! Kto zjadł jabłka?

kalliope

kalliope
Punkty: 57
04.11.2014 kalliope

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie,przeczytaj opowiadanie. Historia nie jest długa. Na pewno dobrniesz do końca, choć to nie hit miesiąca. Mam nadzieję, że cię nie zanudzę. Jednak pamiętaj, czytasz na własną odpowiedzialność. Reklamacji nie przyjmuję.

Jabłka zjadł ktoś, kto już dawno nie żyje. Na razie nie zdradzę ci, jak miał na imię. Człowiek ten pochodził z kraju, w którym na drzewach nie znajdziesz bananów. Nie rosną tam też ananasy, ani daktyle. To na razie pierwsza wskazówka. Za chwile poznasz dalsze. Mam nadzieję, że pobudzę twoją wyobraźnię. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany, nie czytaj opowiadania. Pamiętaj czas to pieniądz,dość obijania.

Kraj, którym rządził ten człowiek jest bardzo różnorodny, piękny i ogromny. Zamieszkują go miliony ludzi na dwóch kontynentach. Już na pewno wiesz o jaki kraj chodzi. Jeśli nie wiesz to powiem ci jeszcze, że państwo to graniczy z Polską. Teraz wiesz skąd pochodził, ten który zjadł jabłka. Jednak nie tego dotyczy ta zagadka. Przed tobą trudne zadanie, jeśli chcesz, możesz zaleźć rozwiązanie.

We wskazówce numer trzy wyjaśniam, że nie wiem, czy ten ktoś lubił jeść jabłka.To tylko zagadka. Jednak jej rozwiązanie to ciekawe zadanie. Spróbuj więc odpowiedzieć na pytanie. Aby ci ułatwić rozszyfrowanie zadania , powiem tylko, że władca ten wstąpił na tron już w wieku 16 lat. Przeprowadził on również głęboką reformę systemu prawnego państwa. Przez tą reformę najbardziej pokrzywdzeni byli bojarzy, których prześladowano i wysiedlono w wyznaczone tereny (ziemszczyzna). Teraz już na pewno znasz miłośnika jabłek. Jeśli jednak dalej nie wiesz to nic nie szkodzi. To się działo bardzo dawno, a my przecież  jesteśmy młodzi. Więc nie przejmuj się i przejdź do wskazówki numer cztery.

W tej wskazówce zdradzę ci, że władca, którego szukamy, urodził się w Kołomienskoje a zmarł w Moskwie. Ujawnię też, że jego ojcem był Wasyl III. Teraz już na pewno wszystko jasne. Możesz spokojnie rozwiązać zagadkę. Jeśli jednak byś nie wiedział, poszukaj informacji w google lub książce do historii. Jeśli jednak nie chcesz szukać odpowiedzi, nie szukaj. Pamiętaj, czas to pieniądz, więc nie warto go tracić.

Mam nadzieję, że przeczytałeś do końca moje opowiadanie. Wiem, że mogło to być nudne zadanie.

Subskrybuj, by raz w tygodniu otrzymywać nowości i zbiór najciekawszych artykułów